Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Czekamy na Wasze głosy w plebiscycie Cashless Pay. Piątym nominowanym w kategorii Najciekawszy projekt roku – Blik płacę później

Głosowanie na Cashless Pay trwa do 15 stycznia. Na uczestników zabawy czekają nagrody

Tegoroczna, trzecia już, edycja plebiscytu Cashless Pay ma dwie kategorie: Najciekawszy projekt płatniczy oraz Najciekawsza karta płatnicza roku. W pierwszej z tych kategorii nominowano osiem rozwiązań, w tym przedstawione już przez nas: biometrię behawioralną w mBanku, eTerminal ING, PayEye 2.0, płatności Blik na kasie fiskalnej Paytel, a także płatności odroczone PKO, Rebell Pay, Visa Mobile i Blik płacę później. Dziś przypomnimy szerzej tę ostatnią usługę.

Blik płacę później to rozwiązanie z kategorii BNPL (z ang. buy now, pay later, czyli płatności odroczone). Umożliwia zamówienie produktu i zapłacenie za niego po 30 dniach. Z tym że sprzedawca należność otrzymuje od razu, więc bez zwłoki może przystąpić do realizacji zamówienia. Z kolei kupujący nie ponosi dodatkowych kosztów z tytułu udzielonego finansowania.

Przeczytajcie także: Millennium jako pierwszy bank wprowadza płatności odroczone Blika

Usługa Blik płacę później ruszyła pod koniec września ubiegłego roku, a pierwszym bankiem, który ją wdrożył, był Millennium. Co ciekawe, w pracach nad rozwiązaniem Blika bierze udział jeszcze kilka innych banków, w tym mBank, Santander, ING i Alior, a także Mastercard. W gronie tym nie ma tylko jednego udziałowca spółki będącej operatorem Blika, a więc PKO BP. Bank ten postawił na własne rozwiązanie z kategorii BNPL – również nominowane do Cashless Pay 2022. Kandydaturę tę przedstawimy szerzej jutro. Natomiast więcej informacji na temat Blik płacę później znajdziecie w tekście Usługa "Blik płacę później" już działa. Nowe płatności odroczone testują wybrani klienci banku Millennium.

Jeżeli zaś chodzi o drugą kategorię głosowania w plebiscycie Cashless Pay 2022, a więc na najciekawszą kartę płatniczą roku, nominowane zostały: BPS karta pionowa, ING Karta dla graczy, mBank Poland and Rock, Pekao Unique, Provident Smart Karta, Revolut mieniąca się, SGB Karta dla dzieci i VW Bank Porsche Taycan. W kolejnych dniach w serwisie cashless.pl przedstawiać będziemy szczegółowo wszystkich kandydatów.

Przeczytajcie także: Klienci mBanku już mogą zamawiać nową kartę związaną z finałem WOŚP

Udział w głosowaniu Cashless Pay mogą wziąć wszyscy czytelnicy cashless.pl. W tym celu wystarczy skorzystać z internetowej ankiety dostępnej tutaj. Na te osoby, które dodatkowo zdecydują się w ciekawy sposób uzasadnić swój wybór, czekają atrakcyjne nagrody, w tym opaski płatnicze.

W poprzednich edycjach plebiscytu Cashless Pay zwycięzcami zostali: Blik zbliżeniowy i biometryczna karta Banku Pocztowego oraz ZEN. Wyniki tegorocznego głosowania podamy podczas najbliższego, styczniowego Cashless Breakfast. Podczas wydarzenia zaprezentujemy także Panoramę Polskich Płatności 2022, która zawiera informacje o wszystkich uczestnikach polskiej branży płatniczej. Zarówno wyniki plebiscytu Cashless Pay 2022, jak i Panorama Polskich Płatności 2022 znajdą się w raporcie, który będzie można pobrać ze strony cashless.pl. Partnerem wspierającym projekt Cashless Pay 2022 został operator serwisu Przelewy24.

KATEGORIA
PATRONATY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies