Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Trwa głosowanie w plebiscycie Cashless Pay 2022. PayEye 2.0 trzecim kandydatem do tytułu Najciekawszy projekt płatniczy roku

Swoje głosy oddawać mogą wszyscy czytelnicy cashless.pl. Czekamy do 15 stycznia

Najciekawszy projekt płatniczy roku to jedna z dwóch kategorii plebiscytu Cashless Pay 2022. O tytuł walczą wybrane rozwiązania, które swoją premierę miały w mijającym roku. Dziś chcielibyśmy Wam szerzej przypomnieć trzeciego kandydata (wcześniej opisaliśmy już biometrię behawioralną przy transakcjach kartowych mBanku oraz eTerminal ING), a więc system PayEye drugiej generacji.

PayEye umożliwia płatności przy wykorzystaniu biometrii. W porównaniu z pierwszą generacją rozwiązania wprowadzono wiele zmian. Najważniejszą z punktu widzenia klienta jest możliwość zdalnej aktywacji aplikacji mobilnej. Wystarczy pobrać i zainstalować apkę, potwierdzić tożsamość za pomocą selfie i dodać kartę płatniczą. Wcześniej należało udać się do jednego z punktów dysponujących terminalami PayEye, gdzie pozostawiało się wzór biometryczny oka.

Przeczytajcie także: PayEye wprowadza usługę w wersji 2.0

Zdalna aktywacja aplikacji jest możliwa dzięki innej nowości wprowadzonej w usłudze PayEye 2.0, czyli tzw. fuzji dwóch różnych biometrii. Przedstawiciele PayEye chwalą się, że ich rozwiązanie to pierwsza na świecie usługa płatnicza wykorzystująca jednocześnie biometrię tęczówki oka jak i twarzy. Trzecią nowością wprowadzoną w aplikacji PayEye 2.0 jest zmiana źródła pieniądza. Jak już wspomniałem, od teraz można do apki podpiąć kartę Mastercarda lub Visy i od razu płacić. Wcześniej należało najpierw zasilić tzw. wirtualną portmonetkę.

Do tytułu Najciekawszy projekt płatniczy roku 2022, oprócz PayEye oraz opisanych wcześniej biometrii mBanku i eTerminala od ING, kandydują także: Paytel Blik na kasie fiskalnej, Płatności odroczone Blik, Płatności odroczone PKO BP, Rebell Pay i Visa Mobile. Natomiast wśród kart kandydujących do tytułu Najciekawszej karty płatniczej roku 2022 są: BPS karta pionowa, ING Karty dla graczy, mBank Poland and Rock, Pekao Unique, Provident Smart Karta, Revolut mieniąca się, SGB Karta dla dzieci i VW Bank Porsche Taycan. W kolejnych dniach w serwisie cashless.pl przedstawiać będziemy szczegółowo wszystkich kandydatów.

Przeczytajcie także: Zagłosujcie w plebiscycie Cashless Pay 2022

Głos w plebiscycie oddać może każdy czytelnik cashless.pl, wystarczy skorzystać z internetowej ankiety dostępnej tutaj. Na głosy czekamy do 15 stycznia 2023 r., do godz. 14. Osoby, które dodatkowo uzasadnią swój głos, mogą wygrać atrakcyjne nagrody, w tym fitnesowe opaski płatnicze.

W poprzednich edycjach plebiscytu Cashless Pay zwycięzcami zostali: Blik zbliżeniowy i biometryczna karta Banku Pocztowego oraz ZEN. Natomiast wyniki tegorocznego głosowania podamy podczas najbliższego, styczniowego Cashless Breakfast. Podczas wydarzenia zaprezentujemy także Panoramę Polskich Płatności 2022, która zawiera informacje o wszystkich uczestnikach polskiej branży płatniczej. Zarówno wyniki plebiscytu Cashless Pay 2022, jak i Panorama Polskich Płatności 2022 znajdą się w raporcie, który będzie można pobrać ze strony cashless.pl. Partnerem wspierającym projekt Cashless Pay 2022 został operator serwisu Przelewy24.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies