Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Trwa głosowanie w plebiscycie Cashless Pay 2022. eTerminal od ING drugim kandydatem na Najciekawszy projekt płatniczy roku

eTerminal to pierwsza na polskim rynku wdrożona produkcyjnie przez bank aplikacja, umożliwiająca przyjmowanie płatności zbliżeniowych za pomocą smartfona

Na początku maja bieżącego roku wszyscy klienci ING Banku Śląskiego uzyskali możliwość zainstalowania eTerminala płatniczego i rozpoczęcia przyjmowania płatności zbliżeniowych przy pomocy smartfona. Rozwiązanie było pierwszym terminalem aplikacyjnym dostępnym na polskim rynku a oferowanym przez bank. Stąd nominacja do tytułu Najciekawszy projekt płatniczy w plebiscycie Cashless Pay 2022.

eTerminal to aplikacja na urządzenia z systemem Android, dysponujące modułem zbliżeniowym NFC. Najczęściej jest on wykorzystywany do płatności mobilnych Google Pay, jednak NFC może działać też w drugą stronę, tak jak to jest właśnie w eTerminalu. Umożliwia więc przyjmowanie płatności zbliżeniowych kartami czy dowolnymi bezstykowymi portfelami cyfrowymi (np. Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay itd.).

Przeczytajcie także: mBank stawia na plastik z recyklingu

Aby uregulować za coś należność, osoba płacąca zbliża swój instrument płatniczy (kartę, smartfon, smartwatch) do "pleców" smartfona sprzedawcy. W przypadku konieczności autoryzacji transakcji PIN-em robi się to na urządzeniu akceptanta, dzięki czemu nie są potrzebne żadne dodatkowe urządzenia jak np. PIN pady, mPOS-y, nakładki itp.

ING eTerminal jest firmowany przez Bank Śląski, ale "w środku" to oprogramowanie dostarczane przez polski fintech Softpos. ING przy obsłudze płatności na eTerminalu współpracuje też z firmą ITCARD.

eTerminal od ING jest drugim kandydatem do tytułu Najciekawszy projekt roku 2022 w plebiscycie Cashless Pay 2022. Swój głos mogą oddać wszyscy czytelnicy cashless.pl, wystarczy, że skorzystają z ankiety dostępnej tutaj. Wcześniej opisaliśmy już oferowaną przez mBank usługę biometrii behawioralnej, zabezpieczającej płatności kartami w internecie.

Pozostali kandydaci to PayEye 2.0, Paytel Blik na kasie fiskalnej, Płatności odroczone Blik, Płatności odroczone PKO BP, Rebell Pay i Visa Mobile. Natomiast wśród kart kandydujących do tytułu Najciekawszej karty płatniczej roku 2022 są: BPS karta pionowa, ING Karty dla graczy, mBank Poland and Rock, Pekao Unique, Provident Smart Karta, Revolut mieniąca się, SGB Karta dla dzieci i VW Bank Porsche Taycan. W kolejnych dniach w serwisie cashless.pl przedstawiać będziemy szczegółowo wszystkich kandydatów.

Przeczytajcie także: ING liderem zestawienia w rankingu najbardziej mobilnych klientów

W poprzednich edycjach plebiscytu Cashless Pay zwycięzcami zostali: Blik zbliżeniowy i biometryczna karta Banku Pocztowego oraz ZEN. Natomiast wyniki tegorocznego głosowania ogłosimy podczas najbliższego, styczniowego Cashless Breakfast. Podczas wydarzenia zaprezentujemy także Panoramę Polskich Płatności 2022, która zawiera informacje o wszystkich uczestnikach polskiej branży płatniczej. Zarówno wyniki plebiscytu Cashless Pay 2022, jak i Panorama Polskich Płatności 2022 znajdą się w raporcie, który będzie można pobrać ze strony cashless.pl. Partnerem wspierającym projekt Cashless Pay został operator serwisu Przelewy24.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies