Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zagłosujcie na Cashless Pay 2022. Wśród kandydatów do tytułu Projekt roku znalazła się m.in. biometria behawioralna w kartach mBanku

Rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo klientów mBank powstało przy współpracy z firmami ITCARD oraz Digital Fingerprints

Redakcja cashless.pl już po raz trzeci organizuje plebiscyt Cashless Pay na najciekawszą kartę i najciekawszy projekt, które pojawiły się na polskim rynku płatniczym w mijającym roku. Do głosowania zapraszamy wszystkich czytelników serwisu. Aby oddać swój głos, należy skorzystać z internetowej ankiety dostępnej tutaj. Czekamy do 15 stycznia 2023 r. do godz. 14.00. Dziś przedstawiamy pierwszego kandydata do tytułu Najciekawszy projekt płatniczy roku 2022, którym jest biometria behawioralna w płatnościach kartami mBanku.

Przeczytajcie także: Banki w Holandii wprowadzają nowe opłaty

mBank wdrożył takie rozwiązanie jako pierwszy na polskim rynku. Projekt, anonsowany w październiku bieżącego roku, udało się zrealizować przy współpracy z firmami ITCARD oraz Digital Fingerprints z grupy BIK.

Usługa polega na tym, że podczas płatności kartą w internecie klient, oprócz wpisania jednorazowego hasła SMS, przepisuje na klawiaturze pięć udostępnionych wyrazów. Na tej podstawie jest budowany i weryfikowany profil biometryczny płacącego. Gdy wystarczająca ilość danych zostanie zebrana, wyrazów do przepisania jest mniej. Co ważne bank nie zbiera żadnych wrażliwych informacji o kliencie. Do zbudowania profilu potrzebuje jedynie dowiedzieć się, w jaki sposób piszący używa klawiszy na klawiaturze oraz jaki jest czas kliknięć w poszczególne z nich. Więcej na ten temat w tekście mBank wprowadza biometrię behawioralną do płatności kartami w internecie. Usługa powstała przy współpracy z ITCARD i Digital Fingerprints.

Przeczytajcie także: Operator aplikacji mPay nawiązał współpracę z giełdą w Warszawie

Oprócz rozwiązania wdrożonego przez mBank wśród kandydatów do tytułu Najciekawszy projekt płatniczy roku 2022 są także: eTerminal ING, PayEye 2.0, Paytel Blik na kasie fiskalnej, Płatności odroczone Blik, Płatności odroczone PKO BP, Rebell Pay i Visa Mobile. Natomiast wśród kart kandydujących do tytułu Najciekawszej karty płatniczej roku 2022 są: BPS karta pionowa, ING Karty dla graczy, mBank Poland and Rock, Pekao Unique, Provident Smart Karta, Revolut mieniąca się, SGB Karta dla dzieci i VW Bank Porsche Taycan. W kolejnych dniach w serwisie cashless.pl przedstawiać będziemy szczegółowo kolejnych kandydatów.

W poprzednich edycjach plebiscytu Cashless Pay zwycięzcami zostali: Blik zbliżeniowy i biometryczna karta Banku Pocztowego oraz ZEN. Natomiast wyniki tegorocznego głosowania ogłosimy podczas najbliższego, styczniowego Cashless Breakfast. Podczas wydarzenia zaprezentujemy także Panoramę Polskich Płatności 2022, która zawiera informacje o wszystkich uczestnikach polskiej branży płatniczej. Zarówno wyniki plebiscytu Cashless Pay 2022 jak i Panorama Polskich Płatności 2022 znajdą się w raporcie, który będzie można pobrać ze strony cashless.pl. Partnerem wspierającym projekt Cashless Pay został operator serwisu Przelewy24.

KATEGORIA
PATRONATY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies