Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Operator aplikacji mPay nawiązał współpracę z GPW. Będzie operatorem płatności na platformie Private Market

mPay będzie odpowiadał nie tylko za płatności, ale także za weryfikację tożsamości klientów oraz prowadzenie kont mających funkcjonalność podobną do rachunków escrow

Notowany na rynku NewConnect operator aplikacji mobilnej mPay poinformował o uzgodnieniu warunków przedwstępnej umowy z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie oraz należącą do niej spółką GPW Private Market. Zgodnie z informacją w komunikacie, strony zamierzają podpisać umowę przyrzeczoną do końca stycznia 2023 r. Kontrakt ma dotyczyć obsługi płatności na platformie Private Market.

Przeczytajcie także: mPay zastanawia się, jak dalej się rozwijać

W komunikacie napisano, że mPay będzie odpowiedzialny za prowadzenie rachunków płatniczych, wykonywanie transakcji oraz identyfikację i weryfikację tożsamości klientów Private Market. Prezes mPay Andrzej Basiak powiedział w rozmowie z serwisem cashless.pl, że kierowana przez niego spółka będzie m.in. odpowiedzialna za prowadzenie kont mających funkcjonalność przypominającą tę charakterystyczną dla rachunków escrow. Takie rachunki są wykorzystywane np. przy transakcjach na rynku nieruchomości, gdy klient wpłaca część należności za mieszkanie, ale deweloper otrzymuje do nich dostęp dopiero po zakończeniu określonego etapu inwestycji.

W przypadku Private Market tego rodzaju rachunki mogą być potrzebne do rozliczania operacji opartych o blockchain i smart kontrakty (transakcja wykonywana automatycznie po spełnieniu się określonego warunku).

Przeczytajcie także: Pożyczki Soonly już dostępne w aplikacji mPay

Platforma Private Market to nowe przedsięwzięcie warszawskiej giełdy budowane w oparciu o technologię blockchain. Ma umożliwiać obrót stokenizowanymi aktywami niefinansowymi, takimi jak np. dzieła sztuki, czy zdobywanie kapitału inwestycyjnego za pomocą crowdfundingu. Docelowo na platformie Private Market dostępne mają być także aktywa finansowe, takie jak akcje i obligacje. Z deklaracji prezesa GPW Marka Dietla wynika, że platforma ma ruszyć produkcyjnie w przyszłym roku.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies