Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank stawia na karty wytwarzane z plastiku z recyklingu. Do portfeli klientów trafiło ich ponad pół miliona

mBank deklaruje, że dzięki temu zaoszczędzono już dwie tony plastiku

Rok temu mBank ogłosił nową strategię, której jednym z elementów jest dążenie do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Wśród działań, które od tego czasu instytucja podjęła, jest wprowadzenie do oferty kart produkowanych w 85 proc. z plastiku pochodzącego z recyklingu. Bank podał, że do tej pory wydano już ponad pół miliona takich kart, dzięki czemu zapobieżono produkcji dwóch ton plastiku. W przyszłym roku w ofercie instytucji mają się znaleźć karty w całości wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu.

Przeczytajcie także: Bankomaty jadą na narty

Jeszcze lepszym rozwiązaniem może być jednak wydawanie kart wyłącznie w postaci cyfrowej, widocznych w aplikacji mobilnej. Można je dodawać do cyfrowych portfeli takich jak Apple Pay czy Google Pay i płacić zbliżeniowo smartfonami. mBank takie też oferuje, jednak rezygnacja z kart plastikowych może być problematyczna choćby ze względu na potrzeby klientów wyjeżdżających za granicę. W niektórych krajach infrastruktura terminalowa jest rozwinięta dużo gorzej niż w Polsce, przez co nie wszędzie da się zapłacić zbliżeniowo, a w takiej sytuacji portfele cyfrowe są bezużyteczne.

Z informacji mBanku wynika ponadto, że udało mu się zaoszczędzić 292 ryzy papieru, dzięki wprowadzeniu zdalnego procesu otwierania rachunków w bankowości korporacyjnej. W pełni cyfrowy proces otwarcia kont to oszczędność nie tylko papieru, ale też wody wykorzystywanej do jego produkcji i emisji gazów cieplarnianych zużywanych przez kurierów wożących przesyłki z umowami czy klientów podróżujących do oddziałów banku.

Przeczytajcie także: mBank usuwa aplikacje inwestycyjne na tablety

mBank nie jest oczywiście jedyną instytucją finansową, która stara się zmniejszać swój negatywny wpływ na środowisko naturalne. W polskich warunkach wiele działań tego typu podejmują też m.in. BNP Paribas, ING, Santander czy Credit Agricole. Warto jednak wiedzieć, że w tym samym czasie, w którym jeden bank chwali się zaoszczędzeniem dwóch ton plastiku, branża opakowaniowa zużywa go 3,5 mln ton.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies