Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zagłosujcie na Cashless Pay 2022. Czwartym kandydatem do tytułu projekt roku jest Paytel z płatnościami Blik na kasie fiskalnej

Na głosy czytelników w plebiscycie Cashless Pay 2022 czekamy do 15 stycznia 2023 r.

Cashless Pay to plebiscyt, w którym głos oddać może każdy czytelnik cashless.pl. Trzeba w tym celu skorzystać z internetowej ankiety dostępnej tutaj. Na głosy czekamy do 15 stycznia przyszłego roku, do godz. 14. Na osoby, które oprócz zagłosowania zdecydują się także w sposób ciekawy uzasadnić swój wybór, czekają atrakcyjne nagrody, w tym fitnesowe opaski płatnicze.

Cashless Pay ma dwie kategorie: Najciekawszy projekt płatniczy roku oraz Najciekawszą kartę płatniczą. W obu przypadkach kandydatami są produkty, które weszły do oferty w mijającym roku. Jeśli chodzi o kandydatów do tytułu Najciekawszego projektu płatniczego roku, to jednym z nich jest usługa firmy Paytel, umożliwiająca przyjmowanie płatności bezgotówkowych Blik bezpośrednio na kasie fiskalnej, bez potrzeby korzystania z jakiegokolwiek innego urządzenia.

Przeczytajcie także: Oto kasa fiskalna, na której można płacić

Nowe rozwiązanie kierowane jest w szczególności do właścicieli małych firm, którzy nie posiadają jeszcze terminali płatniczych, a chcą spełnić obowiązujące od początku tego roku nowe przepisy. Chodzi o wymóg akceptacji płatności bezgotówkowych przez wszystkich przedsiębiorców posiadających kasy fiskalne. Dotąd najłatwiej ten obowiązek można było spełnić, instalując terminal płatniczy. Teraz można to zrobić także za pośrednictwem kasy fiskalnej – ustawa nie wymaga bowiem akceptacji kart, tylko ogólnie płatności elektronicznych.

Usługa Paytel polega na wprowadzeniu sześciocyfrowego kodu Blik na urządzeniu fiskalnym. Aby aktywować usługę, należy skontaktować się ze swoim sprzedawcą urządzenia. Po elektronicznym podpisaniu umowy na realizację płatności, usługa zostanie automatycznie aktywowana. Z rozwiązania mogą obecnie korzystać użytkownicy kas Novitus Nano i Novitus Sento. Wkrótce rozwiązanie będzie dostępne we wszystkich kasach online firm Novitus i Elzab.

Przeczytajcie także: W aplikacji Allegro pojawiła się nowa ciekawa funkcja

Do tytułu Najciekawszy projekt płatniczy roku 2022, oprócz nowej usługi Paytel, kandydują opisane przez nas już wcześniej PayEye 2.0, biometria behawioralna w kartach mBanku oraz eTerminal od ING. Pozostali kandydaci to płatności odroczone Blik, płatności odroczone PKO BP, Rebell Pay i Visa Mobile. Natomiast wśród kart kandydujących do tytułu Najciekawszej karty płatniczej roku 2022 są: BPS karta pionowa, ING Karty dla graczy, mBank Poland and Rock, Pekao Unique, Provident Smart Karta, Revolut mieniąca się, SGB Karta dla dzieci i VW Bank Porsche Taycan. W kolejnych dniach w serwisie cashless.pl przedstawiać będziemy szczegółowo wszystkich kandydatów.

W poprzednich edycjach plebiscytu Cashless Pay zwycięzcami zostali: Blik zbliżeniowy i biometryczna karta Banku Pocztowego oraz ZEN. Natomiast wyniki tegorocznego głosowania podamy podczas najbliższego, styczniowego Cashless Breakfast. Podczas wydarzenia zaprezentujemy także Panoramę Polskich Płatności 2022, która zawiera informacje o wszystkich uczestnikach polskiej branży płatniczej. Zarówno wyniki plebiscytu Cashless Pay 2022, jak i Panorama Polskich Płatności 2022 znajdą się w raporcie, który będzie można pobrać ze strony cashless.pl. Partnerem wspierającym projekt Cashless Pay 2022 został operator serwisu Przelewy24.

KATEGORIA
PATRONATY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies