Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Kasa fiskalna, na której można płacić. Ciekawe wdrożenie firm Paytel i Comp oraz Blika

Nowe rozwiązanie kierowane jest do właścicieli firm, którzy nie posiadają terminali płatniczych, ale chcą spełnić ustawowy obowiązek akceptacji płatności bezgotówkowych

Przedstawiciele władz trzech firm: Polski Standard Płatności (operator Blika), Comp (właściciel producentów urządzeń fiskalnych Elzab i Novitus) oraz Paytel (operator terminali płatniczych) ogłosili dzisiaj wprowadzenie na rynek nowego, wspólnego rozwiązania. Mowa o kasie fiskalnej, która umożliwiać będzie przyjmowanie płatności bezgotówkowych za pomocą systemu Blik. Dariusz Mazurkiewicz, Jarosław Wilk oraz Bartosz Berestecki poinformowali o nawiązaniu współpracy podczas odbywającego się w Warszawie kongresu organizowanego przez Fundację Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego.

Przeczytajcie także: Ważna, strategiczna decyzja Blika

Nowe rozwiązanie kierowane będzie w szczególności do właścicieli małych firm, którzy nie posiadają jeszcze terminali płatniczych, a chcą spełnić obowiązujące od początku tego roku nowe przepisy. Chodzi o wymóg akceptacji płatności bezgotówkowych przez wszystkich przedsiębiorców posiadających kasy fiskalne. Dotąd najłatwiej ten obowiązek można było spełnić instalując terminal płatniczy. Teraz można to zrobić także za pośrednictwem kasy fiskalnej – ustawa nie wymaga bowiem akceptacji kart, tylko ogólnie płatności elektronicznych.

Przeczytajcie także: Kurierzy Allegro dostali softposy od Paytel

O tym, że na rynku pojawić się ma wkrótce kasa fiskalna z usługą umożliwiającą akceptację płatności Blik, mogliście przeczytać w cashless.pl już w styczniu bieżącego roku. Wprowadzenie takiego rozwiązania anonsował w wywiadzie dla cashless.pl Bartosz Panek, prezes Elzabu. Wygląda jednak na to, że spółka z Zabrza została wyprzedzona we wdrożeniu przez innego producenta urządzeń fiskalnych z tej samej grupy kapitałowej.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies