Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Najpierw płacił za zamykanie rachunków, teraz umarza część kredytów. DNB zdeterminowany, by opuścić Polskę

Skandynawski bank DNB umorzy do 10 proc. pozostającej do spłaty kwoty kredytu, jeśli klient nadpłaci jednorazowo większą część swoich zobowiązań

DNB Bank Polska poinformował o nowej ofercie dla tych klientów, którzy spłacą jednorazowo większą część zobowiązań wobec niego wynikających z zaciągniętych kredytów mieszkaniowych w euro lub frankach szwajcarskich. Wysokość dyskonta (a więc wartość umorzenia) uzależniona jest od wartości nadpłaty i może wynieść nawet 10 proc. Aby skorzystać z oferty, klienci mają czas do 20 września bieżącego roku. Nadpłaty można dokonać na podstawie kursu średniego Narodowego Baku Polskiego.

Przeczytajcie także: DNB wycofuje się z Polski

Wygląda na to, że DNB Bank jest zdeterminowany, by opuścić polski rynek. Instytucja już od dawna nie sprzedaje tu nowych produktów klientom indywidualnym, pozostawiając jedynie swoją ofertę dla dużych firm. W przeszłości płaciła nawet 1000 zł osobom, które zdecydują się zamknąć swoje rachunki osobiste, a ostatnio zdecydowała, że wycofa się także z obsługi korporacji. Teraz składa propozycję ostatniej grupie klientów indywidualnych, którą jeszcze obsługuje, a więc kredytobiorcom hipotecznym.

Przeczytajcie także: DNB kończy obsługę klientów indywidualnych

Trudno powiedzieć, czy skorzystają oni z oferty banku, zwłaszcza, że kwestia kredytów walutowych w Polsce wciąż nie doczekała się systemowego rozwiązania. Wielu klientów sądzi się ze swoimi bankami, a tego typu pozwów systematycznie przybywa. Na niechęć klientów DNB do przyjęcia obecnej propozycji dodatkowo może wpływać fakt, że gdy wcześniej bank proponował pieniądze klientom zamykającym rachunki, poprawiał swoją ofertę zwiększając kwotę premii z czasem, gdy okazało się, że mało osób z niej korzysta.

Fot. na licencji CC BY-SA 4.0

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: DNB

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies