Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
DNB wygasza działalność na polskim rynku. Nie będzie już udzielał nowych kredytów

DNB Bank Polska nie planuje jednak sprzedaży portfela już udzielonych kredytów

Z ustaleń Rzeczpospolitej wynika, że grupa DNB podjęła decyzję o wygaszaniu swojej działalności na polskim rynku. DNB Bank Polska będzie istniał w dotychczasowej formie prawnej, jednak konsekwencją ograniczania działalności będzie brak aktywności biznesowej i redukcja portfolio klientów – wskazano w informacji przekazanej Rzeczpospolitej przez biuro prasowe banku. Wycofywanie się z rynku będzie również skutkować zwolnieniami – tych należy się spodziewać prawdopodobnie od drugiego półrocza.

Przeczytajcie także: Oney wprowadza fintechowe raty do sklepów stacjonarnych

Zaangażowanie DNB w polski rynek maleje już od kilku lat. W 2013 r. instytucja zdecydowała się pozbyć biznesu detalicznego, sprzedając go Getin Noble Bankowi. Transakcja nie objęła kredytów hipotecznych oraz klientów, którzy nie wyrazili na to zgody. Skutkiem tego bank pozostał z wąskim gronem klientów indywidualnych, liczącym obecnie ok. 9 tys. osób, ale i względem nich ograniczał swoją aktywność. Koncentrował się natomiast na dużych firmach z wybranych sektorów. Jak podaje Rzeczpospolita, instytucja jest w dobrej sytuacji finansowej, ale na jej niekorzyść przemawia mała skala biznesu. Z tego powodu zdecydowano o wygaszaniu działalności również na rynku korporacyjnym.

Przeczytajcie także: Aion Bank wystartuje w Polsce w połowie roku

Bank nie zamierza sprzedawać żadnej części swojego portfela kredytów, jednak nowe nie będą już udzielane. Instytucja zaznacza, że o tempie zmniejszania aktywności decydować będzie specyfika relacji z klientami i horyzont czasowy zobowiązań wobec nich. Na koniec 2020 r. DNB Bank Polska miał 13,6 mld zł aktywów i zajmował pod tym względem miejsce w połowie drugiej dziesiątki banków działających nad Wisłą.

Źródło: Rzeczpospolita

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: BANKI, KREDYTY, DNB

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies