Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP wycofuje karty kredytowe wydane przez Nordea Bank

PKO BP poinformował klientów, że wypowiedzenie umów nie wpłynie na warunki kredytów hipotecznych, jeśli ich udzielenie było powiązane z koniecznością wyrobienia kredytówki

Klienci byłego Nordea Banku, który kilka lat temu został przejęty przez PKO BP, otrzymują wypowiedzenia umów o karty kredytowe, wydane w przeszłości przez bank ze Skandynawii. Duża część tych kart trafiła do osób zaciągających kredyty hipoteczne. Warunki finansowe tych ostatnich często były powiązane z koniecznością wyrobienia kredytówki. Jednak, jak pisze dzisiejsza Rzeczpospolita, PKO BP zapewnia, że zamknięcie rachunków kart kredytowych nie zmieni zasad spłacania hipotek.

Przeczytajcie także: PKO BP wycofuje rachunki firmowe Inteligo

Z doniesień gazety wynika, że sprawa dotyczy takich kart, jak m.in. Mastercard Aspiracje, Visa payWave czy Mastercard Platinum. Karty przestaną działać w I kw. przyszłego roku. Jednak cytowana przez Rzeczpospolitą Małgorzata Witkowska z biura prasowego PKO BP podkreśla, że klienci wraz z wypowiedzeniem umowy otrzymali propozycję skorzystania na promocyjnych warunkach z aktualnej oferty kredytówek banku. Nie podała jednak, ilu klientów korzysta jeszcze z produktów kartowych Nordea Banku.

Przeczytajcie także: Tak PKO zlikwidował serwis transakcyjny Nordea Banku

PKO BP nie pierwszy raz robi porządki w portfelu kart kredytowych. Wiosną 2018 r. bank wstrzymał sprzedaż tego rodzaju kart pod należącą do siebie marką Inteligo. Co ciekawe później podobną decyzję podjął jeden z mniejszych banków na rynku, czyli Toyota Bank. To nie wpływa dobrze na rynek kart kredytowych w Polsce, których od dłuższego już czasu ubywa. Wedle ostatnich danych Narodowego Banku Polskiego na koniec czerwca rodacy mieli w portfelach niewiele ponad 5 mln kredytówek, podczas gdy w rekordowym 2009 r. ich liczba dochodziła do 11 mln.

Źródło: Rzeczpospolita

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies