Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP wycofuje z obsługi rachunki firmowe Inteligo. Marka prawdopodobnie zniknie wkrótce z rynku

Klienci posiadający konta biznesowe Inteligo będą mogli z nich korzystać do końca przyszłego roku

PKO BP poinformował, że wycofa z obsługi firmowe konta funkcjonujące pod marką Inteligo. Posiadający je klienci będą mogli z nich korzystać do końca 2022 roku. Bank zadeklarował jednocześnie, że wcześniej skontaktuje się z wszystkimi klientami i zaproponuje im założenie rachunku w PKO BP na atrakcyjnych warunkach promocyjnych. Polegają one m.in. na zwolnieniu z prowizji za prowadzenie konta i korzystanie z karty debetowej przez rok czy obniżeniu o połowę prowizji za przyznanie pożyczki lub kredytu.

Przeczytajcie także: Czy to już koniec Inteligo?

To kolejna w ostatnim czasie decyzja PKO BP zmierzająca do ograniczenia działalności pod marką Inteligo. Przypomnę, że kilka lat temu bank zrezygnował ze sprzedaży kart kredytowych Inteligo. Natomiast w lutym bieżącego roku wstrzymał zakładanie nowych rachunków firmowych pod tą marką, a później wprowadził spore podwyżki opłat i prowizji, co miało zachęcić klientów do przeniesienia rachunków do "dużego" PKO BP.

Przeczytajcie także: Z eDO App skorzystają klienci PKO BP

Z nieoficjalnych informacji cashless.pl wynika, że przyszłość Inteligo jest już przesądzona i marka wkrótce zniknie z rynku. Ogłoszenia takiej decyzji można spodziewać się w zasadzie w każdym momencie. Podczas ostatniej konferencji prasowej poświęconej prezentacji wyników finansowych PKO BP w II kw. 2021 r. ówczesny prezes banku – Jan Emeryk Rościszewski stwierdził, że z ekonomicznego punktu widzenia rozwijanie kilku marek nie ma uzasadnienia. Więcej na ten temat w tekście Prezes PKO BP o przyszłości Inteligo: z punktu widzenia ekonomicznego rozwijanie kilku marek nie jest racjonalne.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies