Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP wycofuje z obsługi rachunki firmowe Inteligo. Marka prawdopodobnie zniknie wkrótce z rynku

Klienci posiadający konta biznesowe Inteligo będą mogli z nich korzystać do końca przyszłego roku

PKO BP poinformował, że wycofa z obsługi firmowe konta funkcjonujące pod marką Inteligo. Posiadający je klienci będą mogli z nich korzystać do końca 2022 roku. Bank zadeklarował jednocześnie, że wcześniej skontaktuje się z wszystkimi klientami i zaproponuje im założenie rachunku w PKO BP na atrakcyjnych warunkach promocyjnych. Polegają one m.in. na zwolnieniu z prowizji za prowadzenie konta i korzystanie z karty debetowej przez rok czy obniżeniu o połowę prowizji za przyznanie pożyczki lub kredytu.

Przeczytajcie także: Czy to już koniec Inteligo?

To kolejna w ostatnim czasie decyzja PKO BP zmierzająca do ograniczenia działalności pod marką Inteligo. Przypomnę, że kilka lat temu bank zrezygnował ze sprzedaży kart kredytowych Inteligo. Natomiast w lutym bieżącego roku wstrzymał zakładanie nowych rachunków firmowych pod tą marką, a później wprowadził spore podwyżki opłat i prowizji, co miało zachęcić klientów do przeniesienia rachunków do "dużego" PKO BP.

Przeczytajcie także: Z eDO App skorzystają klienci PKO BP

Z nieoficjalnych informacji cashless.pl wynika, że przyszłość Inteligo jest już przesądzona i marka wkrótce zniknie z rynku. Ogłoszenia takiej decyzji można spodziewać się w zasadzie w każdym momencie. Podczas ostatniej konferencji prasowej poświęconej prezentacji wyników finansowych PKO BP w II kw. 2021 r. ówczesny prezes banku – Jan Emeryk Rościszewski stwierdził, że z ekonomicznego punktu widzenia rozwijanie kilku marek nie ma uzasadnienia. Więcej na ten temat w tekście Prezes PKO BP o przyszłości Inteligo: z punktu widzenia ekonomicznego rozwijanie kilku marek nie jest racjonalne.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies