Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klarna uruchamia porównywarkę cen w swojej aplikacji. To efekt zeszłorocznego przejęcia PriceRunner

Z usługi mogą na razie korzystać klienci z USA, Wielkiej Brytanii, Danii i Szwecji

Fintech Klarna poinformował dziś o uruchomieniu w swojej aplikacji porównywarki cen. Z udogodnienia mogą obecnie korzystać klienci w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Danii. Narzędzie ma zestawiać ceny oferowane przez tysiące sprzedawców detalicznych i pomagać klientom docierać do tych najbardziej atrakcyjnych. Dodatkowo pokazuje również, jak zmieniała się cena produktu w czasie, dzięki czemu użytkownicy mogą zdecydować, czy jest to dobry moment na zakup.

Przeczytajcie także: Większość Polaków korzysta z płatności odroczonych

Porównywarka udostępniona przez Klarnę umożliwia również filtrowanie wyników wyszukania po takich aspektach jak kolor, rozmiar, opcje wysyłki czy oceny klientów. Fintech chce w ten sposób odciążyć klientów z przeszukiwania wielu niezorganizowanych wyników w konwencjonalnych wyszukiwarkach. Narzędzie ma więc być wygodną alternatywą np. dla Google’a, ale też Amazona jako punkt wyjścia do zakupów online, a jednocześnie stanowić nowe źródło przychodów dla Klarny.

Rozwiązanie bazuje na technologii porównywarki PriceRunner, którą Klarna przejęła w zeszłym roku. Transakcja ta była największą do tej pory akwizycją Klarny, a warto wspomnieć, że na liście zakupów fintechu są również platforma zakupowa Hero, aplikacja do gromadzenia kart lojalnościowych Stocard czy czy Inspirock – amerykańska firma tworząca narzędzia do planowania podróży.

– Dla Klarny dzisiejsza premiera jest kamieniem milowym w naszej ewolucji od sieci płatniczej do kompletnego narzędzia do zakupów, które obejmuje wszystko, od inspirującego odkrywania produktów po śledzenie dostaw, cyfrowe paragony i bezproblemowe zwroty – komentuje cytowany w komunikacie Sebastian Siemiątkowski, szef Klarny.

Przeczytajcie także: Stocard już po rebrandingu

Uruchomienie porównywarki to nie jedyna informacja dotycząca Klarny, jaka ujrzała dziś światło dzienne. Współpracą z fintechem pochwalił się bowiem neobank Viva Wallet. Jak poinformowano, oferta płatności Klarny zostanie dodana do zestawu ponad 30 metod płatności dostarczanych przez Viva Wallet i będzie dostępna zarówno online, jak i offline – dla osób obsługiwanych przez Viva Wallet POS czy bramkę płatności Smart Checkout dla e-sklepów. W tym przypadku nowość od Klarny będzie dostępna również w Polsce – obok innych wybranych rynków europejskich.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies