Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klarna uruchamia porównywarkę cen w swojej aplikacji. To efekt zeszłorocznego przejęcia PriceRunner

Z usługi mogą na razie korzystać klienci z USA, Wielkiej Brytanii, Danii i Szwecji

Fintech Klarna poinformował dziś o uruchomieniu w swojej aplikacji porównywarki cen. Z udogodnienia mogą obecnie korzystać klienci w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Danii. Narzędzie ma zestawiać ceny oferowane przez tysiące sprzedawców detalicznych i pomagać klientom docierać do tych najbardziej atrakcyjnych. Dodatkowo pokazuje również, jak zmieniała się cena produktu w czasie, dzięki czemu użytkownicy mogą zdecydować, czy jest to dobry moment na zakup.

Przeczytajcie także: Większość Polaków korzysta z płatności odroczonych

Porównywarka udostępniona przez Klarnę umożliwia również filtrowanie wyników wyszukania po takich aspektach jak kolor, rozmiar, opcje wysyłki czy oceny klientów. Fintech chce w ten sposób odciążyć klientów z przeszukiwania wielu niezorganizowanych wyników w konwencjonalnych wyszukiwarkach. Narzędzie ma więc być wygodną alternatywą np. dla Google’a, ale też Amazona jako punkt wyjścia do zakupów online, a jednocześnie stanowić nowe źródło przychodów dla Klarny.

Rozwiązanie bazuje na technologii porównywarki PriceRunner, którą Klarna przejęła w zeszłym roku. Transakcja ta była największą do tej pory akwizycją Klarny, a warto wspomnieć, że na liście zakupów fintechu są również platforma zakupowa Hero, aplikacja do gromadzenia kart lojalnościowych Stocard czy czy Inspirock – amerykańska firma tworząca narzędzia do planowania podróży.

– Dla Klarny dzisiejsza premiera jest kamieniem milowym w naszej ewolucji od sieci płatniczej do kompletnego narzędzia do zakupów, które obejmuje wszystko, od inspirującego odkrywania produktów po śledzenie dostaw, cyfrowe paragony i bezproblemowe zwroty – komentuje cytowany w komunikacie Sebastian Siemiątkowski, szef Klarny.

Przeczytajcie także: Stocard już po rebrandingu

Uruchomienie porównywarki to nie jedyna informacja dotycząca Klarny, jaka ujrzała dziś światło dzienne. Współpracą z fintechem pochwalił się bowiem neobank Viva Wallet. Jak poinformowano, oferta płatności Klarny zostanie dodana do zestawu ponad 30 metod płatności dostarczanych przez Viva Wallet i będzie dostępna zarówno online, jak i offline – dla osób obsługiwanych przez Viva Wallet POS czy bramkę płatności Smart Checkout dla e-sklepów. W tym przypadku nowość od Klarny będzie dostępna również w Polsce – obok innych wybranych rynków europejskich.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies