Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
JP Morgan wchodzi do Viva Wallet. Amerykański bank przejmie prawie połowę udziałów fintechu, działającego także w Polsce

Wsparcie dużego banku ma przyspieszyć rozwój Viva Wallet. Strony nie ujawniły wartości transakcji

JP Morgan Chase poinformował o nabyciu 49 proc. udziałów w europejskim fintechu Viva Wallet. Strony nie ujawniły warunków finansowych transakcji, której finalizacja jest uzależniona od decyzji regulatorów rynku. Duży amerykański partner ma pomóc firmie ze Starego Kontynentu w rozwoju. To jednocześnie część szerszego planu amerykańskiego banku – tylko w tym roku nowojorski gigant chce wydać na technologie 12 mld dolarów.

Przeczytajcie także: Płatności Xiaomi Pay dostępne w BNP Paribas

Viva Wallet nie jest firmą nową – powstał jeszcze pod koniec poprzedniego stulecia. Siedzibą fintechu są Ateny, ale usługi świadczy w przeszło 20 państwach, w tym w Polsce. Posiadający licencję bankową podmiot rozwija platformę do płatności, wykorzystuje do tego technologie chmurowe, a swoje usługi kieruje przede wszystkim do sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Jednym z oferowanych rozwiązań jest aplikacja Viva Wallet POS, dzięki której smartfon może pełnić rolę terminala.

Przeczytajcie także: Allegro zapowiada zmiany w cenniku

Grecki fintech umożliwia klientom założenie konta z numerem IBAN, posługiwanie się wirtualną kartą Mastercard, daje też narzędzia do śledzenia transakcji i zarządzania nimi. Jego klienci mogą płacić za pomocą Apple Pay i Google Pay. Firma przekonuje, że chce swoimi rozwiązaniami zmienić sposób, w jaki funkcjonuje rozdrobniony system finansowy w Europie. Najwyraźniej w realizacji tego zadania nie obejdzie się bez zasobów amerykańskich.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies