Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klarna przejmuje Inspirock. Szwedzki fintech na poważnie bierze się za turystykę

Firma poinformowała też o nawiązaniu współpracy z izraelską firmą Wix

Klarna ponownie na zakupach. Jak informuje serwis TechCrunch, szwedzki fintech przejmuje Inspirock – amerykańską firmę tworzącą narzędzia do planowania podróży. Z usług spółki, która powstała przed niemal dekadą, rocznie korzysta obecnie około 25 mln osób. Warunki akwizycji nie zostały upublicznione, a to już piąty zakup Klarny w tym roku. Kilka miesięcy temu okazało się, że fintech za 113 mln euro przejmuje Stocard, którego aplikacja umożliwia przechowywanie kart lojalnościowych.

Przeczytajcie także: PayPal może przejąć Pinterest za 45 mld dolarów

Z pozoru dziwny zakup wpisuje się w strategię rozwoju szwedzkiej firmy. Jej klienci będą mogli w prosty sposób zarezerwować lot lub hotel, zorganizować sobie atrakcje podczas wyjazdu, a gdy przyjdzie do płacenia, pojawi się opcja kup teraz, zapłać później. Partnerzy biznesowi Klarny, a jest ich już ćwierć miliona, zapewne też będą zainteresowani zdobyciem nowych klientów. Co ciekawe, w obszarze turystyki rozwija się także Revolut, który latem informował o przygotowaniu funkcji Stays. Z jej pomocą można rezerwować noclegi, a w przyszłości także loty.

Przeczytajcie także: Santander i Verestro wycofują Masterpassa

Za pośrednictwem swojej strony internetowej Klarna poinformowała też o nawiązaniu współpracy z izraelską firmą Wix. Spółka tworzy narzędzia do budowy stron internetowych i zarządzania nimi. Za sprawą partnerstwa sprzedawcy korzystający z Wix będą mogli zaproponować swoim klientom nową formę płatności: podział rachunku na kilka rat. Rozwiązanie będzie dostępne na kilkunastu rynkach, w tym w Polsce.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies