Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Revolut konkurencją dla Booking.com? Fintech wprowadza w swojej aplikacji rezerwowanie noclegów. Na razie tylko dla klientów w Wielkiej Brytanii

Za pomocą Revolut Stays można rezerwować noclegi, ale docelowo fintech chce też umożliwić rezerwowanie lotów czy wypożyczanie aut

Revolut przygotował dla użytkowników swojej aplikacji nową funkcję o nazwie Stays. Za jej pomocą można rezerwować pobyt w hotelu lub nocleg w innych miejscach bezpośrednio w apce fintechu. Klienci, którzy skorzystają z tej opcji, mogą otrzymać do 10 proc. moneybacku.

Przeczytajcie także: Doładowanie konta Revolut nie zawsze się uda

Revolut Stays w pierwszej kolejności został udostępniony klientom w Wielkiej Brytanii. W kolejnych miesiącach ma trafić również do użytkowników z innych krajów europejskich i Stanów Zjednoczonych.

Wyceniany na 33 mld dolarów fintech przybliża się tym samym do stworzenia superaplikacji, czyli jednego narzędzia, które zapewnia dostęp do różnorodnych usług. W ostatnim czasie firma rozwijała m.in. udogodnienia związane z handlem kryptowalutami. Natomiast rezerwacje noclegów to pierwszy pozafinansowy produkt udostępniony przez Revoluta. W dalszej perspektywie fintech chce umożliwić również rezerwowanie lotów, wypożyczanie aut czy inne usługi przydatne turystom.

Przeczytajcie także: Allegro, PKO i Blik wprowadzają płatności one click

Wprowadzając nową funkcję, fintech wraca poniekąd do swoich korzeni, bowiem zaczynał jako marka oferująca przede wszystkim usługi wykorzystywane w podróży. A jednocześnie wchodzi na konkurencyjny rynek, gdzie mocną pozycję mają już np. TripAdvisor czy Booking.com. Warto wspomnieć, że ten ostatni przymierza się z kolei do budowy własnego startupu fintechowego. Zadaniem nowej jednostki będzie eliminowanie związanych z kwestiami finansowymi problemów i niedociągnięć w podróżowaniu.


KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies