Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
I jeszcze jeden soft POS debiutuje na polskim rynku. Nową ofertę wprowadziła firma Viva Wallet

Viva Wallet to grecka spółka oferująca m.in. terminale płatnicze oraz bramkę do akceptacji płatności internetowych

Jak informuje Viva Wallet, w ofercie spółki właśnie znalazł się aplikacyjny terminal płatniczy, tzw. soft POS. Rozwiązanie działa na urządzeniach z systemem operacyjnym Android oraz modułem zbliżeniowym NFC. Aplikację można już ściągnąć z Google Play, a uproszczona rejestracja usługi, wedle deklaracji Viva Wallet, ma trwać nie więcej niż 10 minut, po czym można rozpocząć przyjmować płatności kartami Mastercard i Visa. Nośnik instrumentu płatniczego, a więc kartę czy smartfon z płatnościami mobilnymi, zbliża się do smartfona z soft POS-em, podobnie jak do zwykłego terminala.

Przeczytajcie także: Viva Wallet startuje z ofertą w Polsce

Firma deklaruje, że za pomocą terminala aplikacyjnego Viva Wallet można przyjmować płatności także na kwoty powyżej 100 zł, czyli w przypadku płatności plastikową kartą wymagające autoryzacji kodem PIN. Kod w tym przypadku wpisuje się w aplikacji na smartfonie sprzedawcy, tak jak wpisuje się go na tradycyjnym terminalu. W informacji nadesłanej do redakcji cashless.pl Viva Wallet o tym nie wspomina, ale zakładam, że spółka dostała na to specjalne zezwolenia ze strony organizacji płatniczych – obowiązujące obecnie standardy bezpieczeństwa nie pozwalają jeszcze na stosowanie takiego rozwiązania.

Viva Wallet to grecka firma, posiadająca licencję instytucji pieniądza elektronicznego (ostatnio spółka zainwestowała także w licencjonowany bank) i działająca w wielu krajach europejskich, m.in. w Polsce. Na jej podstawową ofertę składają się różnego rodzaju terminale płatnicze oraz bramka do akceptacji płatności w środowisku e-commerce. Spółka oferuje także konto i kartę płatniczą, którą można wydawać pieniądze pochodzące z akceptacji. Aktywne korzystanie z karty pozwala obniżać koszty obsługi terminala i bramki.

Przeczytajcie także: Viva Wallet z licencją bankową

Soft POS Viva Wallet to kolejne tego typu rozwiązanie dostępne na polskim rynku. Pierwszy terminal aplikacyjny przy współpracy z kanadyjskim fintechem Mobeewave wprowadziły Polskie ePłatności (nie są znane na razie losy tego projektu po przejęciu Mobeewave przez Apple). Później testy soft POS-ów rozpoczęły nad Wisłą takie firmy jak m.in. First Data, eService czy polski fintech Payarto.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies