Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PayEye wychodzi poza Wrocław. Spojrzeniem będą mogli zapłacić klienci Komputronika z Warszawy i Poznania

Do końca roku PayEye chce uruchomić 300 nowych urządzeń na terenie całego kraju

Fintech PayEye zwiększa dostępność swojej usługi płacenia spojrzeniem. Dotychczas można było z niej korzystać głównie w wybranych sklepach i punktach usługowych we Wrocławiu i okolicach. Teraz, patrząc w obiektyw kamery, będzie można zapłacić także w Warszawie i Poznaniu. A to dzięki partnerstwu fintechu z Komputronikiem.

Przeczytajcie także: PayEye likwiduje stare konta

Firmy nawiązały współpracę, której owocem było pilotażowe wprowadzenie usługi PayEye we wrocławskim salonie Komputronika w połowie października. Wyniki testowego wdrożenia okazały się satysfakcjonujące, a w konsekwencji sieć sklepów komputerowych zdecydowała się zainstalować eyePOS-y (terminale do płatności biometrycznej) w salonach w centrach handlowych Arkadia w Warszawie oraz Posnania w Poznaniu.

Fintech liczy, że współpraca z Komputronikiem będzie okazją do zaznajomienia z płatnościami spojrzeniem nowej grupy klientów oraz że warszawiacy i poznaniacy przekonają się do tej metody tak jak wrocławianie. Ma również nadzieję, że będzie to impulsem dla innych firm, aby i one wdrożyły u siebie płatności wykorzystujące biometrię oka i twarzy. Do końca roku PayEye chce wprowadzić na rynek 300 nowych urządzeń na terenie całego kraju.

Przeczytajcie także: PayEye wprowadza usługę drugiej generacji

PayEye to technologia pozwalająca na nowoczesne płatności biometryczne. Wraz z nową aplikacją oraz udoskonalonym terminalem eyePOS 2.0, umożliwia realizację transakcji płatniczych z wykorzystaniem fuzji biometrii oka i twarzy. Realizacja płatności jest bardzo prosta. Wystarczy pobrać darmową aplikację, założyć konto, zrobić selfie i podpiąć swoją kartę płatniczą. W sklepie nie trzeba będzie wyjmować gotówki, telefonu czy portfela, wystarczy spojrzeć w terminal. Do realizacji płatności wykorzystywane są tokeny, czyli zaszyfrowana postać karty płatniczej. Generowaniem tokenów oraz zapewnieniem bezpieczeństwa transakcji zajmuje się ITCARD.

Okiem redaktora

Dotychczas bolączką tego skądinąd ciekawego rozwiązania była jego lokalność. Patrząc w obiektyw kamery, można było zapłacić w wybranych sklepach i punktach usługowych jedynie we Wrocławiu i okolicach. Niewielka sieć akceptacji nie sprzyjała dynamicznemu zwiększeniu liczby użytkowników. Póki rozwiązanie nie nabierze odpowiedniej skali, trudno będzie uznać, że PayEye odniósł sukces. Obecna umowa z Komputronikiem i ekspansja geograficzna to jednak kolejny krok fintechu przybliżający go do celu.

Ida Krzemińska-Albrycht
KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies