Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ranking najbardziej bezgotówkowych miast w Polsce Cashless Cities. Ogłoszenie zwycięzców już dziś

Wyniki Cashless Cities ogłosimy podczas kongresu Local Trends w Poznaniu

Polska jest jednym ze światowych liderów we wdrażaniu innowacji płatniczych. Już od dawna wszystkie terminale w sklepach i lokalach usługowych pozwalają na transakcje zbliżeniowe, a niemal wszystkie płatności odbywają się bezstykowo. Ponadto już kilkanaście procent transakcji kartowych odbywa się przy wykorzystaniu smartfonów i smartwatchy. Triumfy, zwłaszcza w płatnościach e-commerce, święci zarządzany przez Polski Standard Płatności Blik.

Przeczytajcie także: Jest nowy serwis poświęcony obligacjom skarbowym

Nie ma więc wątpliwości, że Polacy lubią nowoczesne płatności i chcą tak regulować swoje należności także za usługi miejskie. Nowoczesne miasta, zwłaszcza te, które chcą być smart, powinny więc wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich mieszkańców i umożliwiać bezpieczne i wygodne płatności bezgotówkowe. Celem rankingu Cashless Cities jest pokazanie, jak władze poszczególnych aglomeracji radzą sobie z tym, a także promocja nowoczesnych rozwiązań płatniczych.

Ranking powstał na bazie autorskiej metodyki cashless.pl. Dane potrzebne do wyliczeń pozyskaliśmy z ankiet rozesłanych do biur prasowych poszczególnych urzędów miejskich. Zwycięzców rankingu ogłosimy podczas pierwszego dnia wydarzenia Local Trends, które dziś rozpoczęło się w Poznaniu. Partnerami głównymi rankingu Cashless Cities są Fundacja Polska Bezgotówkowa oraz firma Fiserv Polska, właściciel marki Polcard.

Przeczytajcie także: Polska Bezgotówkowa chce spopularyzować nową metodę płatniczą

A jeśli chodzi o sam ranking, to ocenialiśmy w nim trzy sfery, w których możliwość płatności bezgotówkowych jest naszym zdaniem najważniejsza dla mieszkańców większości miast: komunikacja publiczna, parkowanie oraz urzędy i inne placówki zarządzane przez magistrat. W kolejnych edycjach rankingu zamierzamy rozwijać jego metodykę oraz uzupełniać listę miast, które będą nim objęte.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies