Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ranking najbardziej bezgotówkowych miast w Polsce Cashless Cities. Ogłoszenie zwycięzców już dziś

Wyniki Cashless Cities ogłosimy podczas kongresu Local Trends w Poznaniu

Polska jest jednym ze światowych liderów we wdrażaniu innowacji płatniczych. Już od dawna wszystkie terminale w sklepach i lokalach usługowych pozwalają na transakcje zbliżeniowe, a niemal wszystkie płatności odbywają się bezstykowo. Ponadto już kilkanaście procent transakcji kartowych odbywa się przy wykorzystaniu smartfonów i smartwatchy. Triumfy, zwłaszcza w płatnościach e-commerce, święci zarządzany przez Polski Standard Płatności Blik.

Przeczytajcie także: Jest nowy serwis poświęcony obligacjom skarbowym

Nie ma więc wątpliwości, że Polacy lubią nowoczesne płatności i chcą tak regulować swoje należności także za usługi miejskie. Nowoczesne miasta, zwłaszcza te, które chcą być smart, powinny więc wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich mieszkańców i umożliwiać bezpieczne i wygodne płatności bezgotówkowe. Celem rankingu Cashless Cities jest pokazanie, jak władze poszczególnych aglomeracji radzą sobie z tym, a także promocja nowoczesnych rozwiązań płatniczych.

Ranking powstał na bazie autorskiej metodyki cashless.pl. Dane potrzebne do wyliczeń pozyskaliśmy z ankiet rozesłanych do biur prasowych poszczególnych urzędów miejskich. Zwycięzców rankingu ogłosimy podczas pierwszego dnia wydarzenia Local Trends, które dziś rozpoczęło się w Poznaniu. Partnerami głównymi rankingu Cashless Cities są Fundacja Polska Bezgotówkowa oraz firma Fiserv Polska, właściciel marki Polcard.

Przeczytajcie także: Polska Bezgotówkowa chce spopularyzować nową metodę płatniczą

A jeśli chodzi o sam ranking, to ocenialiśmy w nim trzy sfery, w których możliwość płatności bezgotówkowych jest naszym zdaniem najważniejsza dla mieszkańców większości miast: komunikacja publiczna, parkowanie oraz urzędy i inne placówki zarządzane przez magistrat. W kolejnych edycjach rankingu zamierzamy rozwijać jego metodykę oraz uzupełniać listę miast, które będą nim objęte.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies