Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Która aplikacja do płacenia za parkowanie? Najwięcej miast obsługują obecnie moBiLET i SkyCash

Dzięki partnerstwom z moBiLETem, SkyCashem i mPay usługę płacenia za parkowanie wprowadziły też do swoich aplikacji niektóre banki

Już w ponad 180 miastach w Polsce w strefach płatnego postoju można płacić za parkowanie za pomocą aplikacji mobilnych. W porównaniu do naszego zeszłorocznego zestawienia przybyło miast przyjmujących opłaty w ten sposób, ale też poszczególni operatorzy powiększyli swoje sieci, dzięki czemu mieszkańcy mają większy wybór aplikacji do regulowania należności za postój. Pojawił się również nowy operator – Flowbird, który zadebiutował w Polsce w zeszłym roku.

Przeczytajcie także: Jaka aplikacja do zakupu biletów komunikacji miejskiej

Największą siecią, podobnie jak w zeszłym roku, może pochwalić się operator aplikacji moBiLET. Obecnie obsługuje on aż 102 miasta (rok temu 97). Drugie miejsce pod względem zasięgu przypada mobiParkingowi od SkyCash – operator znacznie rozbudował sieć: rok temu umożliwiał płacenie za postój w 78 miastach, teraz już w 94. Podium zamyka mPay z 67 obsługiwanymi miastami.

Sieci mPay nieznacznie ustępuje AnyPark (dawniej Pango). Z tą aplikacją zaparkujecie w 60 miastach. Przy okazji warto wspomnieć, że operator szykuje się także do udostepnienia nowej funkcji w swojej apce – będzie sprzedawał bilety autostradowe. Za pośrednictwem aplikacji ePark zapłacicie za postój w 52 miastach, z CityParkApp – w 35, a z najmłodszym w stawce Flowbird – w 21.

Ten ostatni liczy również na dostęp do łakomego kąska, jakim jest warszawska strefa płatnego parkowania. Niedawno firma wygrała przetarg na przyjmowanie opłat w stołecznej SPP, jednak sprawa nie jest jeszcze przesądzona. mPay postanowił bowiem zaskarżyć wybór dokonany przez warszawski Zarząd Dróg Miejskich. O tym, kto – obok SkyCash i moBILET – będzie obsługiwał Warszawę, ma zadecydować KIO.

Przeczytajcie także: Na czym powinni zarabiać operatorzy płatności zdalnych?

Przy okazji warto wspomnieć, że usługę regulowania należności za postój wprowadziły do swoich aplikacji niektóre banki. Alior, BNP Paribas, ING, Millennium, PKO BP i Santander udostępniają tę funkcję dzęki partnerstwu z moBiLETem, mBank i Pekao współpracują ze SkyCashem, a Getin korzysta z technologii mPay.

W tabeli poniżej znajdziecie listę miast obsługiwanych przez poszczególnych operatorów aplikacji. Zestawienie przygotowano na podstawie informacji przekazanych przez operatorów. Uwzględniono tylko miejskie parkingi. Warto mieć na uwadze, że za pomocą aplikacji można również regulować należności na wybranych parkingach prywatnych.


Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies