Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Flowbird chce podbić Polskę. Działający w kilkunastu krajach operator aplikacji parkingowej ruszył w Gdyni

Flowbird deklaruje, że jeszcze w tym roku za pomocą jego aplikacji mobilnej będzie można płacić za parkowanie w kilkunastu polskich miastach

Operator aplikacji Flowbird poinformował, że wraz z rozszerzeniem strefy płatnego parkowania w Gdyni uruchomił tam możliwość wnoszenia opłat za postój samochodu. Gdynia jest tym samym pierwszym miastem w Polsce, w którym można opłacać parkowanie za pośrednictwem platformy Flowbird. Operator zadeklarował jednocześnie, że do końca roku uruchomi swoje usługi w kilkunastu kolejnych polskich miastach.

Przeczytajcie także: Nowa usługa od Allegro, Blika i PKO BP

Operator aplikacji Flowbird działa w kilkunastu krajach świata, w tym w Europie (m.in. w Hiszpanii, Belgii, Estonii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Litwie, Niemczech). Wkrótce planuje uruchomić swoje usługi także w Danii, Norwegii i Szwecji. Na tle konkurencji chce się wyróżniać m.in. usługą nawigacji do wolnego miejsca (nie podano za pośrednictwem jakiej technologii będzie ona świadczona), możliwością przedłużenia czasu parkowania opłaconego w parkomacie czy uiszczenia mandatu za postój bez wniesionej opłaty standardowej.

Przeczytajcie także: SGH uruchamia fintechowe studia. Cashless partnerem medialnym

W nadesłanym do redakcji cashless.pl komunikacie prasowym Flowbird deklaruje szybki rozwój sieci akceptacji swojej aplikacji w Polsce. Przyjdzie mu się mierzyć nie tylko z konkurencją (na polskim rynku aplikacji parkingowych główne skrzypce grają SkyCash, moBiLET i mPay), ale też włodarzami niektórych miast. Wydaje mi się, że może mu być ciężko udostępnić swoją usługę np. w Warszawie, gdzie przez długi okres wyłączność miał SkyCash, a dopiero niedawno, po wielkich bojach, możliwość obsługi strefy parkowania zyskał moBiLET. Warszawska strefa jest największa w Polsce i odpowiada za kilkadziesiąt procent przychodów z parkowania w centrach polskich miast.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies