Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mPay, SkyCash, moBiLET, Zbiletem, a może GoPay lub Jakdojade? Nowe zestawienie miast dostępnych w aplikacjach do zakupu biletów

Największą siecią może się pochwalić mPay. Operator obsługuje sprzedaż biletów w 66 miastach oraz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i Metropolitalnym Związku Komunikacyjnym Zatoki Gdańskiej

Z jednorazowymi biletami kupionymi w aplikacjach mobilnych można dziś podróżować już po prawie 160 polskich miastach. Tak wynika z najświeższych danych przekazanych serwisowi cashless.pl przez operatorów obsługujących płatności mobilne w komunikacji miejskiej.

W porównaniu do zeszłorocznego zestawienia przybyło kilka nowych miast, takich jak Krotoszyn, Olkusz czy Szczytno. Dodatkowo operatorzy powiększali swoje sieci, dzięki czemu mieszkańcy poszczególnych miast mają większy wybór aplikcji, z których mogą korzystać.

Przeczytajcie także: Nowe kasowniki w bielskich autobusach

Obecnie największą siecią pochwalić się może mPay, który wyprzedził zeszłorocznego lidera, czyli SkyCash. Operator obsługuje sprzedaż biletów w 66 polskich miastach, a także w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM) i Metropolitalnym Związku Komunikacyjnym Zatoki Gdańskiej (MZKZG). GZM zrzesza 41 gmin, w tym m.in. Katowice, Bytom, Chorzów, Gliwice, Sosnowiec, Tychy czy Zabrze, a obsługuje transport na terenie aż 56 gmin. Z kolei w ramach MZKZG można za pomocą tej aplikacji kupować bilety w Gdańsku, Gdyni, Pruszczu Gdańskim, Redzie, Rumii, Sopocie i Wejherowie.

Nieznacznie mniejszą siecią może się pochwalić SkyCash. W aplikacji tego operatora znajdziecie bilety na transport publiczny zarówno w metropolii górnośląsko-zagłębiowskiej, jak i w okolicach Trójmiasta, a do tego również w 60 innych miastach. Bilety GZM i MZKZG kupicie również w aplikacjach moBiLET i Zblietem. Ten pierwszy operator umożliwi Wam opłacenie przejazdów w 53 innych miastach, a drugi – w 38.

Z tabeli poniżej dowiecie się, w jakich miastach możecie kupić bilety od poszczególnych operatorów. Oprócz wcześniej wspomnianych mPay, SkyCash, moBiLET i Zblietem znajdziecie też informacje o operatorach z mniejszymi sieciami: GoPay i Jakdojade. Dane dotyczą biletów jednorazowych. Trzeba mieć na uwadze, że dystrybucja biletów długookresowych rządzi się innymi prawami – w niektórych miastach można kupować je również przez aplikacje, w innych nie. Przykładowo Warszawa, mimo współpracy z wszystkimi wymienionymi tu operatorami, zdecydowała się na wprowadzenie własnej apki do biletów miesięcznych i kwartalnych: mobiWAWA.

Przeczytajcie także: Kraków wypowiada wojnę gapowiczom ze smartfonami

Przy okazji warto wspomnieć, że dzięki partnerstwom z moBiLETem i SkyCashem usługę regulowania należności za przejazd autobusem czy tramwajem wprowadziły do swoich aplikacji niektóre banki, ich listę znajdziecie tutaj. A z kolei oprócz sieci o zasięgu ogólnopolskim w niektórych miastach działają również lokalne rozwiązania. Mowa np. o aplikacjach przygotowanych przez Mennicę Polską, Urbancard czy Mint. Z pierwszej mogą korzystać podróżujący po Wrocławiu, a z drugiej – osoby jeżdżące autobusami i tramwajami łódzkiej i bydgoskiej komunikacji miejskiej.

Fot. freepik.com/drazezigic

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies