Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Za pomocą aplikacji zapłacicie za bilet w ponad 150 miastach. Zobaczcie, w których

Najwięcej miast znajdziecie w aplikacji SkyCash, ale dużą siecią mogą się pochwalić również mPay i moBiLET

Już w ponad 150 polskich miastach za pomocą aplikacji mobilnych można kupować bilety na przejazd transportem publicznym. Tak wynika z danych przekazanych serwisowi cashless.pl przez operatorów obsługujących płatności mobilne w komunikacji miejskiej.

Przeczytajcie także: Koleje Mazowieckie będą miały własną aplikację biletową

Największą siecią może się pochwalić Skycash. Operator obsługuje sprzedaż biletów w ponad 60 większych i mniejszych polskich miastach, a także w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM) i Metropolitalnym Związku Komunikacyjnym Zatoki Gdańskiej (MZKZG). GZM zrzesza aż 41 miast, w tym m.in. Katowice, Bytom, Chorzów, Gliwice, Sosnowiec, Tychy czy Zabrze. Z kolei w ramach MZKZG można za pomocą aplikacji kupować bilety w Gdańsku, Gdyni, Pruszczu Gdańskim, Redzie, Rumii, Sopocie i Wejherowie. Z apką SkyCash można więc jeździć po prawie 110 miastach w Polsce.

Nieco mniejszą siecią połączeń mogą się pochwalić mPay i moBiLET. Obaj operatorzy sprzedają w swoich aplikacjach bilety na transport publiczny zarówno w metropolii górnośląsko-zagłębiowskiej, jak i w okolicach Trójmiasta, a do tego za pomocą mPay opłacicie przejazdy w 54 innych miejscowościach, a moBiLET w prawie 50. W tabeli poniżej znajdziecie dokładną listę miast obsługiwanych przez trzech największych operatorów, jak i przez zarządzających apkami: Zbiletem, Jakdojade i GoPay.

Przeczytajcie także: Miejskie strefy płatnego parkowania w aplikacjach

Przy okazji warto wspomnieć, że dzięki współpracy z moBiLETem usługę regulowania należności za przejazd autobusem czy tramwajem wprowadziły do swoich aplikacji niektóre banki, np. Millennium czy PKO BP. A z kolei oprócz aplikacji o zasięgu ogólnopolskim w niektórych miastach działają również lokalne rozwiązania. Mowa np. o przygotowanych przez Mennicę Polską Urbancard czy Mint. Z pierwszego mogą korzystać podróżujący po Wrocławiu, a z drugiego – osoby jeżdżące autobusami i tramwajami łódzkiej komunikacji miejskiej.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies