Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Koleje Mazowieckie będą miały własną aplikację do zakupu biletów. Poszukują wykonawcy nowego systemu

Obecnie bilety na przejazdy Kolejami Mazowieckimi można kupować w aplikacjach zewnętrznych operatorów, takich jak SkyCash czy mPay

Koleje Mazowieckie ogłosiły przetarg na system informatyczny do sprzedaży biletów za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie takiego systemu, obsługa, utrzymanie i integracja z systemami KM oraz obsługa płatności bezgotówkowych w aplikacji mobilnej, a także udzielenie Kolejom bezterminowej licencji na wykorzystywanie systemu i przekazanie kodów źródłowych.

Przeczytajcie także: Koleo ułatwia płatności mobilnymi portfelami

Koleje Mazowieckie czekają na zgłoszenia do 16 sierpnia, a kryterium decydującym o wyborze oferty jest cena. System ma powstać w pięć miesięcy od zawarcia umowy.

Jak można przeczytać w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, aplikacja ma być dostosowana do systemów Android i iOS, ma być też możliwe pobieranie jej ze sklepu AppGallery. Za jej pomocą będzie można kupować bilety jednorazowe i okresowe, a także przechowywać wirtualną Kartę Mazowiecką.

Bilety jednorazowe będzie można wyświetlać tylko na urządzeniu, z którego zostały zakupione, okresowe zaś mają być przypisywane do profilu użytkownika. Za bilety będzie można płacić kartą, Blikiem, szybkim przelewem lub z wykorzystaniem punktów lojalnościowych. Narzędzie ma pozwalać na kontrolę biletów również w trybie offline – i to zarówno tych kupionych w aplikacji, jak i biletów okresowych kupionych w inny sposób (mowa o biletach przewidzianych do zakodowania w ramach systemu Karty Mazowieckiej).

Przeczytajcie także: W 170 miastach możecie płacić aplikacją za bilety

Zaplanowano również takie udogodnienia jak wybór stacji z użyciem funkcji lokalizacji, czy wskazywanie najbliższego połączenia z rozkładu jazdy przy sprzedaży biletów jednorazowych lub strefowych. Aplikacja ma mieć także funkcję szybkiego zakupu biletu, pozwalającą na wskazanie na liście najczęściej wybieranych relacji.

Zamawiający wymaga również, aby aplikacja wykorzystywała technolgię NFC do odczytu numeru karty KM i przypisania go do profilu użytkownika w aplikacji. Jak określono w SIWZ, oprogramowanie powinno też umożliwić przypisanie biletu do nośnika np. Karty Mazowieckiej, karty płatniczej z wykorzystaniem usługi tokenizacji numeru karty lub do legitymacji studenckiej.

Obecnie bilety na przejazd Kolejami Mazowieckimi można kupować w aplikacjach zewnętrznych operatorów, takich jak SkyCash czy mPay.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies