Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Autopay będzie mieć konkurencję. W nowej aplikacji zapłacicie za państwowe autostrady

Już w sierpniu za przejazdy autostradami A2 i A4 będzie można płacić przy pomocy aplikacji AnyPark

Będzie kolejna aplikacja z dostępem do systemu e-Toll. Tak przynajmniej wynika z nowego regulaminu AnyPark (dawniej Pango). Dokument zacznie obowiązywać 13 sierpnia, a więc od najbliższej soboty, ale bilety autostradowe będzie można kupować za pomocą AnyPark od 22 sierpnia. Natomiast od 30 września apka będzie pozwalała też na opłacanie przejazdu drogami A2 i A4 z wykorzystaniem geolokalizacji.

Przeczytajcie także: AnyPark nawiązał współpracę z T-Mobile

Po wprowadzeniu usługi autostradowej przez AnyPark, na liście firm z dostępem do systemu e-Toll, publikowanej przez administrację skarbową, będzie już siedmiu operatorów komercyjnych aplikacji mobilnych (AnyPark na razie jeszcze na niej nie ma). Obecnie znajdują się na niej mPay, Orlen (aplikacje Orlen Pay i mFlota), PKO Finat (aplikacja IKO), Platforma Detalistów (aplikacja Spark), SkyCash i Autopay. Większość tych aplikacji umożliwia opłacenie przejazdu po zakupie tzw. e-biletu autostradowego. Natomiast Autopay automatyzuje ten proces dzięki wykorzystaniu geolokalizacji. Wygląda na to, że wkrótce będzie mieć konkurencję.

Przeczytajcie także: Trzecia aplikacja do płatności za parkowanie w Warszawie

AnyPark to aplikacja służąca przede wszystkim do opłacania postoju w strefach parkowania w centrach miast. Od niedawna umożliwia także płatności za korzystanie z myjni samochodowych. Firma współpracuje przy tym rozwiązaniu m.in. z operatorem aplikacji wwwash. Jedną z cech oferty AnyPark jest możliwość korzystania z bezpłatnej, standardowej wersji aplikacji oraz płatnej wersji premium. Więcej na ten temat w tekście Pango znika z rynku. Aplikacja zmienia nazwę na AnyPark.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies