Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
To będzie rozwiązanie idealne na plażę. Będziecie mogli płacić wodoodpornym, jednodniowym tatuażem

Nad koncepcją połączenia go z technologią NFC pracują dwie amerykańskie firmy

Chodzi o spółki MC10 i PCH. Ich zapowiedzi, że wkrótce wprowadzą na rynek coś, co będzie przypominać jednorazowy tatuaż i posiadać wbudowaną technologię do komunikacji NFC, nie należy traktować jedynie jako przechwałki. Obie mają bowiem doświadczenia, które każą przypuszczać, że swoje plany są w stanie zrealizować.

Przeczytajcie także: Hello Bank. Być może wkrótce zadebiutuje na naszym rynku

Pierwsza z nich opatentowała rozwiązanie o nazwie BioStamp. To niewielki plaster z wbudowanymi czujnikami, który po naniesieniu na skórę monitoruje procesy życiowe pacjentów w szpitalach. Z kolei druga wprowadziła przy współpracy z korporacją L'Oreal nakładkę mierzącą oddziaływanie promieniowania UV na skórę. Nie mam zdjęć, które mógłbym Wam pokazać, ale wpisując w przeglądarkę frazę "biostamp" łatwo znajdziecie fotografie, na których widać jak to rozwiązanie wygląda.

Najnowsze dzieło obu firm ma być uniwersalną platformą, z której będzie mógł skorzystać podmiot z dowolnej branży. "Inteligentny tatuaż" spełni np. funkcję płatności bezgotówkowych lub pozwoli bez klucza wejść do pokoju hotelowego. Wszystko dzięki wyposażeniu go w technologię umożliwiającą komunikację zbliżeniową.

Przeczytajcie także: Dziś widget w aplikacji bankowej to niepotrzebny śmieć

Spółki deklarują, że tatuaż będzie wygodny i bezpieczny dla użytkownika. Ma umożliwiać oddychanie skóry i będzie wodoodporny. Dzięki niemu wyeliminowana zostanie konieczność noszenia przy sobie czegokolwiek, aby np. zapłacić za posiłek podczas wizyty w parku wodnym czy na basenie. W razie konieczności "tatuaż" będzie można zdrapać, a wtedy straci swoje funkcje.

To na razie wszystkie informacje, które na temat tego projektu podano do publicznej wiadomości. Wpisuje się on w pewien trend, który w świecie płatności jest zauważalny od pewnego czasu. Polega on na wyposażaniu w funkcje płatnicze coraz to nowych przedmiotów. Ostatnio mogliście przeczytać o płatniczych zegarkach, bransoletkach, pierścionkach a nawet lodówkach czy samochodach. Nie spodziewałem się, że dołączą do nich tatuaże. Na obecnym etapie projekt wygląda obiecująco. Chętnie skorzystałbym wybierając się na plażę podczas urlopu.

Źródło: Independent

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies