Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Xiaomi Pay uruchomicie nie tylko na opasce. Mobilne płatności zadziałają też na smartwatchach

Xiaomi Watch S1 Active oraz Xiaomi Watch S1 od kilku tygodni są dostępne na polskim rynku i obsługują Xiaomi Pay

Xiaomi Pay to płatności mobilne, które na polskim rynku pojawiły się jesienią 2021 roku. Początkowo mogli z nich korzystać posiadacze urządzeń Mi Smart Band 6 z modułem NFC. W oficjalnym sklepie chińskiej firmy ten sprzęt kosztuje obecnie 219 zł, co czyni go bardzo dostępnym i może zachęcać do korzystania z tego rozwiązania. Warto jednak dodać, że wspomniane płatności obsługują też inne gadżety korporacji z Państwa Środka.

Przeczytajcie także: Wkrótce ubezpieczenia komunikacyjne w Pekao24 i PeoPay

Xiaomi Watch S1 to zegarek wyposażony m.in. w wyświetlacz AMOLED (1,43 cala), kilka systemów nawigacji czy czujnik tętna. Sprzęt ma monitorować wybrane parametry życiowe, służyć do komunikacji oraz pełnić rolę asystenta sportowego (117 trybów treningowych). Urządzenie posiada obudowę ze stali nierdzewnej, ekran chroni szkło szafirowe, a bateria ma ponoć wystarczać na 12 dni pracy w normalnym trybie, ale trzeba mieć na uwadze, że nie uwzględnia to intensywnego korzystania z niektórych funkcji. W sklepie Xiaomi za ten zegarek trzeba zapłacić 1049 zł.

Xiaomi Watch S1 Active to tańsze urządzenie (niespełna 800 zł). Także i w tym przypadku wyróżniono funkcje sportowe i monitoring zdrowia, informacje prezentowane są na wyświetlaczu AMOLED (1,43 cala), do dyspozycji użytkownika jest kilka systemów nawigacji, zasilająca to bateria również ma pracować powyżej 10 dni na jednym ładowaniu. W tym przypadku producent stawia też na personalizację – do wyboru są różne wersje kolorystyczne, klient może często zmieniać nie tylko tarcze, ale też paski.

Przeczytajcie także: Google zapowiedziało wirtualne karty

Oba urządzenia pozwalają płacić bezstykowo z pomocą Xiaomi Pay. Aby korzystać z tej usługi, należy na smartfon ściągnąć aplikację Mi Fintess (dostępna w Google Play oraz App Store), zainstalować ją i sparować z zegarkiem lub opaską. Klient musi też dodać do narzędzia kartę płatniczą. I tu ważna uwaga: kompatybilne z tym rozwiązaniem są wyłącznie plastiki Mastercard. Warto dodać, że użytkownik urządzenia przed pierwszą płatnością danego dnia musi wybrać kartę zapisaną na opasce lub zegarku i podać ustawiony w apce PIN. Płatności zbliżeniowe zostaną odblokowane na 24 godziny (potem czynność należy powtórzyć). Przy samej kasie wystarczy przesunąć palcem po ekranie urządzenia i przyłożyć je do terminala.

Posiadanie któregoś ze wspomnianych urządzeń oraz karty Mastercard nie sprawia jeszcze, że można płacić z pomocą Xiaomi Pay – to rozwiązanie musiał też wprowadzić bank użytkownika. Na razie usługa pojawiła się w ofercie BNP Paribas, mBanku, SGB, Pocztowego, a ostatnio także Credit Agricole. Narzędzie planują też wdrożyć kolejne banki. Już teraz mogą z nich także korzystać klienci niektórych fintechów – dotyczy to ZEN i Curve. Więcej na temat płatności mobilnych w Polsce przeczytacie w tym tekście.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies