Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności Xiaomi Pay dostępne w BNP Paribas. Klienci tego banku mogą korzystać już z sześciu portfeli cyfrowych

Natomiast płatności Xiaomi Pay wcześniej weszły do oferty Banku Pocztowego, mBanku i SGB

BNP Paribas pochwalił się przed chwilą udostępnieniem klientom zbliżeniowych płatności mobilnych Xiaomi Pay. Na razie na polskim rynku transakcje przy wykorzystaniu tego systemu można realizować za pomocą opaski fitnessowej Mi Smart Band 6 NFC. Płatności zbliżeniowe zostały tam wprowadzone przy współpracy z organizacją Mastercard.

Przeczytajcie także: Będzie standard do kodu PIN na smartfonach

Aby zacząć korzystać z Xiaomi Pay, wystarczy pobrać aplikację Mi Fit lub Xiaomi Wear/Xiaomi Wear Lite na telefon z systemem Android lub iOS, dodać w niej kartę bankową i ustanowić hasło do opaski. Xiaomi umożliwia płatność wszędzie, gdzie akceptowane są płatności bezstykowe – wystarczy zbliżyć urządzenie do terminala płatniczego. Opaską można również wypłacić pieniądze z bankomatu (w tym przypadku konieczne jest dodatkowo wprowadzenie PIN-u do karty).

Przeczytajcie także: Płatności zbliżeniowe dominują na polskim rynku

BNP Paribas chwali się przy okazji, że jego klienci mogą korzystać już z sześciu różnych cyfrowych portfeli płatniczych. Oprócz Xiaomi Pay są to dostępne już wcześniej Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay i SwatchPAY!.

Natomiast Xiaomi Pay trafiło na polski rynek jesienią ubiegłego roku. Spośród banków, działających na polskim rynku, usługę tę udostępniły już: Bank Pocztowy, mBank i spółdzielcza grupa SGB. Nad wdrożeniem tego narzędzia pracuje kilka innych instytucji, jak np. Credit Agricole, czy PKO BP.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies