Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Citigroup odracza sprzedaż detalu w Polsce. Planuje wrócić do tematu, gdy poprawi się sytuacja geopolityczna

Wcześniej podobne plany musiał zrewidować Commerzbank, większościowy właściciel mBanku

Citi na razie nie wycofa się z bankowości detalicznej w Polsce. Poinformowała o tym podczas wideokonferencji prasowej prezes Banku Handlowego, Elżbieta Czetwertyńska. Nie oznacza to jednak całkowitej rezygnacji z tego planu – zostaje on odroczony ze względu na sytuację geopolityczną. Bank ma wrócić do tematu sprzedaży, gdy okoliczności będą jej bardziej sprzyjać. Informacje na ten temat przekazał serwis ISBNews.

Przeczytajcie także: Nowe opcje finansowania zakupów w sklepach na PrestaShop

Na temat zamiaru opuszczenia naszego kraju przez Citi głośno zrobiło się wiosną 2021 roku, chociaż o takiej możliwości nieoficjalnie mówiono już od kilku lat. Wyjście z detalu nie dotyczy jedynie Polski – to szerszy proces obejmujący kilkanaście rynków w Azji i Europie. O tym, że co do zasady ta strategia się nie zmienia i biznes wciąż jest na sprzedaż, miała mówić prezes Citigroup, Jane Fraser, która w kwietniu odwiedziła polski oddział firmy.

Warto wspomnieć, że już po ogłoszeniu decyzji o wyjściu z detalu w Polsce Citi zapowiedział kilka nowości. Jedną z nich były płatności mobilne Blik. Użytkownicy aplikacji mobilnej Citi mogą za pomocą kodów Blik płacić w internecie i sklepach stacjonarnych, wypłacać pieniądze z bankomatów oraz przelewać pieniądze na numer telefonu odbiorcy. Niedługo później Citi poinformował o wprowadzeniu do oferty wirtualnych kart płatniczych, debetowych i kredytowych.

Przeczytajcie także: Na czele polskiego fintechu Fenige stanął Marcin Chruściel

Problemy z opuszczeniem polskiego rynku ma nie tylko Citi. We wrześniu 2019 roku Commerzbank, większościowy właściciel mBanku, poinformował, że planuje go sprzedać. Założenia te zrewidowała pandemia – już w maju 2020 roku okazało się, że Commerzbank nie może uzyskać wysokich wycen aktywów wystawionych na sprzedaż i na razie rezygnuje z tych planów. Temat powrócił w połowie 2021 roku, ale ostatecznej decyzji nie podjęto. Napaść Rosji na Ukrainę zapewne dodatkowo odwlecze w czasie taki ewentualny ruch.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies