Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Citigroup odracza sprzedaż detalu w Polsce. Planuje wrócić do tematu, gdy poprawi się sytuacja geopolityczna

Wcześniej podobne plany musiał zrewidować Commerzbank, większościowy właściciel mBanku

Citi na razie nie wycofa się z bankowości detalicznej w Polsce. Poinformowała o tym podczas wideokonferencji prasowej prezes Banku Handlowego, Elżbieta Czetwertyńska. Nie oznacza to jednak całkowitej rezygnacji z tego planu – zostaje on odroczony ze względu na sytuację geopolityczną. Bank ma wrócić do tematu sprzedaży, gdy okoliczności będą jej bardziej sprzyjać. Informacje na ten temat przekazał serwis ISBNews.

Przeczytajcie także: Nowe opcje finansowania zakupów w sklepach na PrestaShop

Na temat zamiaru opuszczenia naszego kraju przez Citi głośno zrobiło się wiosną 2021 roku, chociaż o takiej możliwości nieoficjalnie mówiono już od kilku lat. Wyjście z detalu nie dotyczy jedynie Polski – to szerszy proces obejmujący kilkanaście rynków w Azji i Europie. O tym, że co do zasady ta strategia się nie zmienia i biznes wciąż jest na sprzedaż, miała mówić prezes Citigroup, Jane Fraser, która w kwietniu odwiedziła polski oddział firmy.

Warto wspomnieć, że już po ogłoszeniu decyzji o wyjściu z detalu w Polsce Citi zapowiedział kilka nowości. Jedną z nich były płatności mobilne Blik. Użytkownicy aplikacji mobilnej Citi mogą za pomocą kodów Blik płacić w internecie i sklepach stacjonarnych, wypłacać pieniądze z bankomatów oraz przelewać pieniądze na numer telefonu odbiorcy. Niedługo później Citi poinformował o wprowadzeniu do oferty wirtualnych kart płatniczych, debetowych i kredytowych.

Przeczytajcie także: Na czele polskiego fintechu Fenige stanął Marcin Chruściel

Problemy z opuszczeniem polskiego rynku ma nie tylko Citi. We wrześniu 2019 roku Commerzbank, większościowy właściciel mBanku, poinformował, że planuje go sprzedać. Założenia te zrewidowała pandemia – już w maju 2020 roku okazało się, że Commerzbank nie może uzyskać wysokich wycen aktywów wystawionych na sprzedaż i na razie rezygnuje z tych planów. Temat powrócił w połowie 2021 roku, ale ostatecznej decyzji nie podjęto. Napaść Rosji na Ukrainę zapewne dodatkowo odwlecze w czasie taki ewentualny ruch.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies