Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fenige ma nowego prezesa. Na czele polskiego fintechu stanął Marcin Chruściel

Chruściel w przeszłości pracował m.in. w Raiffeisen Polbanku oraz w Orange Finanse

Spółka Fenige poinformowała dzisiaj o pozyskaniu nowego inwestora oraz kapitału na rozwój. Przy okazji ujawniono, że nowym prezesem firmy został Marcin Chruściel, który zastąpił na tym stanowisku Szymona Borowieckiego. Borowiecki, jak wynika z jego profilu w portalu Linkedin, jest obecnie doradcą zarządu spółki.

Przeczytajcie także: ING rezygnuje z platformy Rachunki imoje

Marcin Chruściel ma wieloletnie doświadczenie w branży finansowej. Ostatnio pracował w Orange, gdzie stał na czele projektu Orange Finanse. To wspólne przedsięwzięcie francuskiego telekomu oraz mBanku. Kilka lat temu podjęto decyzję o jego zamknięciu. Tymczasem na rodzimym rynku Orange rozwija usługi bankowe pod własną marką. W przeszłości zapowiadano, że planuje uruchomić je także w Polsce, miało do tego dojść w 2021 r.

Wcześniej Chruściel pracował w Raiffeisen Polbanku, gdzie był odpowiedzialny m.in. za rozwój płatności mobilnych (wdrażał jedne z pierwszych w Polsce płatności NFC, a później HCE). Karierę zaczynał w Bank Austria Creditanstalt, a później kontynuował ją w PKO BP.

Przeczytajcie także: Nowe wdrożenie Fenige

Natomiast Fenige to polski fintech, posiadający licencję krajowej instytucji płatniczej, wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego. Specjalizuje się we wdrażaniu technologii płatniczych dla handlowców oraz systemów do przekazów pieniędzy w ramach sieci Mastercard i Visa. Oferuje usługi dla branży e-commerce, przelewy z karty na kartę czy narzędzie umożliwiające wpłacanie pieniędzy na rachunek powiązany z kartą płatniczą.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies