Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Orange uruchamia bank w Hiszpanii. W Polsce prawdopodobnie w 2021 roku

Orange Bank w Hiszpanii obsługiwać będzie klientów wyłącznie online

Dwa lata po uruchomieniu Orange Bank na rodzimym rynku, francuski telekom wchodzi ze swoją usługą finansową do Hiszpanii. Jak donosi serwis Finextra, instytucja będzie działać wyłącznie mobilnie, a jej użytkownicy będą mogli za pomocą smartfonów m.in. sprawdzać historię transakcji, płacić z wykorzystaniem Apple Pay, przelewać pieniądze między kontami, zarządzać kartą debetową Mastercard czy zlecać bezpłatne przelewy SEPA.

Przeczytajcie także: Orange nie żegna się w Polsce z finansami

Orange Bank chce pozyskiwać nowych klientów m.in. kusząc ich zniżkami na usługi telekomunikacyjne. Jednorazowo pozwoli to zaoszczędzić 30 euro. Dyrektor generalny Orange Bank w Hiszpanii, Narciso Perales, przekonuje, że reprezentowana przez niego firma mając doświadczenie na rynku usług telekomunikacyjnych, jest świetnie przygotowana do tworzenia bankowości mobilnej.

Przeczytajcie także: mBank wypowiada umowy klientom Orange Finanse

Czy francuska korporacja wyruszy ze swoim projektem do kolejnych państw? Już wcześniej spekulowano, że Orange Bank pojawi się wkrótce w Belgii. Natomiast w Polsce usługi bankowe pod własną marką francuski telekom zamierza zaoferować w 2021 roku. Mówił o tym jesienią ubiegłego roku prezes Orange Polska. Warto przypomnieć, że Orange ma doświadczenia z bankowością na polskim rynku. Telekom wspólnie z mBankiem prowadził tu projekt Orange Finanse, który zakończył się niepowodzeniem. Zamknięto go 31 grudnia ubiegłego roku.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies