Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank wypowiada umowy klientom Orange Finanse. Karty będą działać tylko do 15 lipca

Natomiast rachunki nieaktywne od dłuższego czasu zostaną zamknięte automatycznie 15 czerwca

Zbliża się koniec projektu Orange Finanse, który od 15 kwietnia występuje pod nazwą Kompakt Finanse. Klienci, którzy aktywnie korzystali z usług finansowych pod marką OF, ale nie zdecydowali się przenieść do głównego systemu mBanku, właśnie otrzymują wypowiedzenia umów. Z rachunków będą mogli korzystać jeszcze przez dwa miesiące. Natomiast ich karty przestaną działać 15 lipca.

Przeczytajcie także: Orange Finanse. Ta witryna jest już nieosiągalna

Jeżeli natomiast założyliście kiedyś rachunek w Orange Finanse, ale nie korzystaliście z niego specjalnie aktywnie, a jego saldo nie przekracza 100 zł, zostanie on zamknięty automatycznie. Dotyczy to wszystkich kont, na których nie odnotowano żadnych obrotów od dwóch lat. Zamknięcie takich rachunków nastąpi 15 czerwca 2019 r.

Orange Finanse miały całkiem niemało klientów. mBank podał, że na koniec ubiegłego roku było ich ponad 412 tys. Niestety, zdecydowana większość z nich nie była aktywna. Instytucja podała, że tacy, którzy przynajmniej raz w kwartale logowali się na swoje konto, stanowili zaledwie 10 proc. ogólnej liczby posiadaczy rachunków. Dodatkowo 80 tys. klientów OF było jednocześnie klientami mBanku.

Przeczytajcie także: mBank wprowadził nowe wzory kart

I właśnie mała transakcyjność klientów OF zdecydowała o zakończeniu tego projektu prowadzonego wspólnie przez mBank i francuski telekom. Decyzje w tej sprawie zapadły w połowie ubiegłego roku. Natomiast Orange ma we Francji własny bank. Mówi się, że firma może próbować na jego bazie otworzyć także oddział w Polsce. Na marginesie warto przypomnieć, że na polskim rynku działa jeszcze jedna instytucja finansowa prowadzona wspólnie przez telekom i bank, a więc T-Mobile Usługi Bankowe, która powstała na bazie Alior Sync.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies