Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank wprowadza mWalutę. Ale nie, nie jest to konkurencja dla bitcoina

mWaluta mBanku to punkty przyznawane klientom firmowym za korzystanie z kantoru i pozwalające obniżyć koszty usług bankowych

Kilka dni temu mBank zapowiedział wprowadzenie nowych regulaminów usług oferowanych klientom indywidualnym i biznesowym. Zmiany w większości przypadków są drobne, a ich celem jest m.in. uproszczenie procedur i dokumentów. Jednak jest wśród nich jedna nowość, na którą warto zwrócić uwagę. Chodzi o mWalutę wprowadzaną do oferty dla klientów firmowych.

Przeczytajcie także: Ciekawy program dla klientów firmowych mBanku

Nazwa nowej usługi może sugerować, że mBank jako pierwszy w Polsce zdecydował się wprowadzić swoją kryptowalutę. W rzeczywistości jest to jednak coś w rodzaju programu lojalnościowego dla klientów korzystających z kantoru mBanku. Instytucja testowała go od wiosny ubiegłego roku, gdy z rozwiązania mogły zacząć korzystać pierwsze firmy – więcej na ten temat tutaj. Teraz mWaluta trafia do oferty mBanku na stałe.

Przeczytajcie także: mBank kończy projekt Orange Finanse

Jak to działa? mWaluta to punkty przyznawane za każde euro, dolara czy funta wymienionego na złote lub odwrotnie w kantorze mBanku. Punkty można następnie przeznaczyć na pokrycie kosztów prowizji przelewów zagranicznych. Aby wykonać taki przelew bez opłat należy przeznaczyć na to co najmniej 1000 punktów mWaluty. Tyle kosztować będzie zlecenie przelewu o wartości do 1000 dolarów, euro, itd. Przy wyższych kwotach bank zabierze tyle punktów, ile jednostek waluty będziecie przelewać, a więc np. 1100 przy przelewie na 1100 franków czy funtów, 1200 przy przelewie na 1200 jednostek, itd. Dzięki temu firmy będą mogły oszczędzić nawet 200 zł na pojedynczej transakcji – tyle maksymalnie wynosi opłata za przelew SWIFT.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies