Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple Pay od dzisiaj dostępne w Czechach. Wśród pierwszych banków oferujących usługę jest tamtejszy mBank

Start usługi za południową granicą Polski jest ponoć nawet lepszy niż nad Wisłą

Jak donosi serwis macrumors.com, dzisiaj rano w mediach społecznościowych na profilach czeskich użytkowników zaczęły się pojawiać informacje, że do Apple Pay można już dodawać karty wydawane przez kilka czeskich banków. W ciągu dnia ta informacja została oficjalnie potwierdzona przez instytucje finansowe.
Przeczytajcie także: W aplikacji Allegro możecie korzystać z Apple Pay
W komunikacie Visa podała na przykład, że z Apple Pay mogą już korzystać posiadacze jej kart wydanych przez cztery banki: Ceska sporitelna, Komercni banka, mBank i Moneta Money Bank. Z nieoficjalnych informacji wynika, że nowa usługa od początku cieszy się w Republice Czeskiej dużą popularnością. Źródła Cashless donoszą, że po kilku godzinach od startu liczba użytkowników Apple Pay przekroczyła liczbę klientów, którzy w analogicznym czasie aktywowali Apple Pay w dniu debiutu w Polsce.
Także dzisiaj płatności Apple Pay udostępniono w Arabii Saudyjskiej. W tym kraju smartfonami amerykańskiego producenta płacić mogą posiadacze kart Visa i Mastercard wydanych przez Al Rajhi Bank, NCB, Mada, Riyad Bank, Alinma Bank i Bank Aljazira.
Przeczytajcie także: Przyszłość płatności w internecie tematem lutowego Cashless Breakfast
Płatności od Apple oferowane są obecnie w ponad 30 krajach na świecie, w tym w 19 europejskich, między innymi w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Danii, we Włoszech, w Norwegii, Szwecji, ale też na Ukrainie i w Rosji.
Natomiast w Polsce Apple Pay oferowane jest aktualnie przez jedenaście instytucji, w tym od czerwca ubiegłego roku przez Aliora, BGŻ BNP Paribas, Getin, mBank, Nest, Pekao, Raiffeisen Polbank, Santander i T-Mobile Usługi Bankowe. Jesienią płatności Apple Pay trafiły do klientów PKO a na początku bieżącego roku – do ING Banku Śląskiego. Na luty lub pierwsze dni marca udostępnienie usługi zadeklarował też bank Millennium.
KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies