Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
mBank kończy projekt Orange Finanse. Wyłączy aplikację mobilną a nieaktywnym klientom zamknie rachunki

Marka Orange Finanse zostanie zastąpiona nową nazwą Kompakt Finanse. Ta nie będzie rozwijana i docelowo zniknie z rynku

W opublikowanym przed chwilą komunikacie prasowym mBank zdradza swoje plany wobec klientów marki Orange Finanse. Umowa, na podstawie której projekt ten był prowadzony wspólnie z operatorem komórkowym, wygasła z końcem ubiegłego roku. Od dawna było więc jasne, że przedsięwzięcie nie ma przyszłości. Teraz natomiast wiadomo już, co stanie się z klientami Orange Finanse.

A jest ich niemało. Z informacji mBanku wynika, że z usług Orange Finanse na koniec ubiegłego roku korzystało ponad 412 tys. klientów. Ale aktywnych, czyli takich, którzy na rachunek w ostatnim kwartale zalogowali się przynajmniej raz, było bardzo mało, bo mniej niż 10 proc. Przy tym sporo, bo 80 tys. klientów OF ma jednocześnie rachunki w mBanku.

Przeczytajcie także: Koniec projektu Orange Finanse

Instytucja podaje więc, że 15 kwietnia marka Orange Finanse zniknie z rynku. Zastąpi ją nazwa Kompakt Finanse a logowanie do serwisu transakcyjnego odbywać się będzie poprzez stronę kompaktfinanse.pl. Funkcjonalność tego systemu nie zmieni się w porównaniu z możliwościami serwisu Orange Finanse, ale platforma nie będzie dalej rozwijana. Klienci będą zaś zachęcani do przejścia do głównego systemu mBanku. Owe zachęty będą przybierać formę marchewki (np. bonusy i premie) oraz kija, którym będzie np. wyłączenie aplikacji mobilnej. Stanie się to już 15 kwietnia. Logo Kompakt Finanse wygląda tak:

Jeśli chodzi zaś o wspomniane marchewki, to klienci którzy zdecydują się przenieść na główną platformę mBanku, będą mogli korzystać ze swoich produktów na tych samych warunkach, na jakich korzystają z nich w Orange Finanse. Dodatkowo dostaną premie w wysokości od 50 zł, w przypadku przeniesienia karty kredytowej, do 260 zł w przypadku przeniesienia rachunku osobistego (w tym 100 zł za samą migrację oraz 160 zł za określone aktywności).

Przeczytajcie także: mBank wprowadza do oferty nowe, bezpłatne konta

Osoby, które już dziś mają rachunek w mBanku, będą mogły skorzystać z dwóch rozwiązań. Pierwsze polegać będzie na przeniesieniu salda z Kompakt Finanse na konto w mBanku. Drugie pozwoli na korzystanie z dodatkowego rachunku pod obecnym loginem w mBanku. W obu przypadkach klienci będą mogli skorzystać z premii za przeniesienie. Oferta dla tej grupy zostanie jednak przedstawiona w terminie późniejszym, a instytucja ma się kontaktować z takimi klientami indywidualnie.

A co z tymi, którzy nie zechcą przejść do systemu mBanku dobrowolnie? Jeśli rachunek osobisty wykorzystywali do realizacji transakcji płatniczych, umowa o jego prowadzenie zostanie rozwiązana po dwumiesięcznym okresie wypowiedzenia. Proces wysyłania listów z wypowiedzeniem rozpocznie się w drugiej połowie kwietnia. Jeśli natomiast w ciągu dwóch lat nie dokonali na rachunkach żadnych obrotów, a ich salda nie przekraczają 100 złotych, zostaną zamknięte automatycznie 15 czerwca 2019 r.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies