Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejne zmiany w usługach mobilnych mBanku. W marcu zostanie wyłączona aplikacja poprzedniej generacji

Natomiast już w styczniu zniknie apka na urządzenia z systemem Windows

mBank opublikował dziś informację, która powinna zainteresować klientów korzystających jeszcze z jego aplikacji mobilnej poprzedniej generacji. Aplikacja od dłuższego czasu nie jest już aktualizowana, a 3 marca zostanie ostatecznie wyłączona. Nie wiadomo, ilu klientów używa jeszcze tego oprogramowania. Od kwietnia 2017 r. na rynku znajduje się bowiem aplikacja trzeciej generacji, która zawiera wiele usług niedostępnych w poprzedniej wersji, np. płatności Google Pay czy mobilna autoryzacja.

Przeczytajcie także: Zbliża się koniec bankowych aplikacji na Windows

Co ciekawe z aplikacji mBanku w wersji 2.0 dostosowanej do pomarańczowej kolorystyki francuskiego telekomu korzystają klienci Orange Finanse. Jak pewnie wiecie, umowa na prowadzenie tego przedsięwzięcia podpisana przez Orange i mBank wygasła z końcem ubiegłego roku. W najbliższym czasie bank ma informować, co dalej będzie się dziać z klientami OF. Jak podaje jednak biuro prasowe mBanku, wyłączenie aplikacji 2.0 nie oznacza, że stracą oni automatycznie dostęp do programu. – Aplikacje i systemy OF i mBanku są od siebie niezależne – powiedziano mi przed chwilą.

Przeczytajcie także: PKO walczy o wzrost transakcyjności IKO

Natomiast już za kilka dni mBank wyłączy aplikację na urządzenia z systemem Windows. Wcześniej podobne decyzje podjęło kilka innych instytucji, m.in. ING. Z danych Cashless na temat liczby użytkowników rozwiązań mobilnych na Windows wynika, że w grudniu 2017 r. mBank miał ok. 20 tys. klientów korzystających z programu w tej wersji systemowej. Obecnie musi być ich znacznie mniej, więc decyzja o wyłączeniu apki nie powinna nikogo dziwić.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies