Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w ING. Bank wyłącza aplikację na urządzenia z systemem Windows i wprowadza Qlips

Apka Śląskiego na smartfonach z Windowsem będzie działać do 3 marca 2019 r.

Bank Śląski poinformował swoich klientów o zmianach, jakie zamierza wprowadzić do regulaminu oferowanych przez siebie usług. Wiele z nich ma charakter redakcyjny, a część wynika z dostosowania do przepisów prawa. Jednak na uwagę zasługuje kilka odnoszących się do funkcji dostępnych w bankowości elektronicznej.

Przeczytajcie także: mBank wyłącza aplikację na Windows

Przede wszystkim więc ING informuje o zamiarze wyłączenia aplikacji mobilnej na smartfony z systemem operacyjnym Windows. Stanie się to ostatecznie 3 marca bieżącego roku. Jak pewnie wiecie, urządzeń mobilnych wykorzystujących ten system używa coraz mniejsza liczba klientów, więc decyzja Śląskiego nie powinna dziwić. Nie jest zresztą jedynym bankiem, który w ostatnim czasie ją podjął. Niedawno o zamknięciu apki na Windows poinformował mBank. W jego wypadku stanie się to 19 stycznia 2019 r.

Przeczytajcie także: ING wprowadził cyfrowy trwały nośnik

Kolejną zmianą w dokumentach regulacyjnych wprowadzaną przez ING, na którą warto zwrócić uwagę, jest zastąpienie nazwy usługi Moje rachunki nazwą Qlips. Przypomnę, że umożliwia ona regulowanie stałych opłat takich jak np. faktury za energię elektryczną czy inne media tzw. jednym kliknięciem po zalogowaniu do bankowości elektronicznej. Wystawcy faktur informacje o płatnościach przesyłają za pomocą Qlipsa bezpośrednio na konta bankowe swoich klientów. Z tego co wiem, klienci indywidualni ING jeszcze nie mogą z tej usługi korzystać.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies