Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Orange nie żegna się w Polsce z finansami. Zaoferuje usługi bankowe pod własną marką, prawdopodobnie w 2021 roku

Natomiast projekt Orange Finanse, prowadzony wspólnie z mBankiem, funkcjonować będzie tylko do końca tego roku

Prezes Orange Polska Jean Francois Fallacher zadeklarował podczas dzisiejszej konferencji prasowej, że kierowana przez niego spółka planuje rozpoczęcie sprzedaży usług bankowych na polskim rynku w 2021 r. Oferta ma być przygotowana wspólnie z Bankiem Orange, który we Francji działa od jesieni ubiegłego roku. Prezes telekomu powiedział, że instytucja prawdopodobnie nie będzie występować o polską licencję, tylko obsługiwać klientów z wykorzystaniem tzw. paszportu europejskiego.

Przeczytajcie także: Pożegnanie z Orange Finanse coraz bliżej

Tymczasem tylko do końca bieżącego roku Orange wspólnie z mBankiem prowadzi projekt Orange Finanse. Marka zadebiutowała na rynku jesienią 2014 r. W ciągu trzech lat miała przyciągnąć milion klientów. Szybko okazało się jednak, że choć akwizycja nie wyglądała najgorzej, to posiadacze rachunków i kart wydanych przez Orange Finanse są mało aktywni. Już na początku bieżącego roku mówiło się, że w związku z tym obaj partnerzy przymierzają się do rozwodu. Stało się to jasne w czerwcu, gdy ogłoszono, że umowa na mocy której powołano Orange Finanse, ulegnie rozwiązaniu z końcem bieżącego roku.

Przeczytajcie także: Orange wchodzi w ubezpieczenia

Na razie nie wiadomo, co się stanie z klientami Orange Finanse. Zostali zapewnieni, że będą mogli korzystać z posiadanych przez siebie usług na dotychczasowych warunkach, ale przypuszczam, że taka sytuacja nie będzie trwała wiecznie. Prędzej czy później zostaną przeniesieni na główną platformę mBanku. Już teraz instytucja kusi specjalną promocją posiadaczy kont w Orange Finanse, jeśli zdecydują się przejść do mBanku.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies