Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w mBanku. Instytucja powoli żegna się hasłami jednorazowymi, rozszerza usługę wielowalutową oraz dostęp do karty Visa Foto

Większość zapowiedzianych właśnie zmian wejdzie w życie 20 grudnia

mBank poinformował o zmianach w cennikach i regulaminach dla klientów indywidualnych. Większość nowości ma związek z dostosowaniem wewnętrznych dokumentów instytucji do przepisów krajowych i europejskich takich jak np. dyrektywa PSD II. Ale nie tylko.

I tak, zgodnie z nowym kształtem regulaminu zmienią się zasady tzw. preautoryzacji. Usługa ta wykorzystywana jest np. przez właścicieli hoteli czy wypożyczalni samochodów. Przedsiębiorcy ci zanim pobiorą środki z kart swoich klientów, blokują najpierw określone środki, a dopiero później obciążają rachunek pełną kwotą. Zgodnie z nowymi zasadami będą mogli zablokować pieniądze dopiero wtedy, gdy klient zatwierdzi dokładną kwotę transakcji.

Przeczytajcie także: Kolejny startup w portfelu mAcceleratora

Kolejne zmiany dotyczą odpowiedzialności użytkowników kart na wypadek np. ich utraty. Obecnie ogranicza się ona do równowartości 150 euro. Od 20 grudnia zostanie obniżona do równowartości 50 euro. W przypadku użytkowników kart kredytowych odpowiedzialność za płatności nieautoryzowane będzie spoczywać na mBanku już od pierwszej transakcji. Czas rozpatrywania reklamacji związanych z operacjami płatniczymi skróci się z 30 dni obecnie do 15 dni.

mBank informuje także, że stopniowo żegnać się będzie z hasłami jednorazowymi na papierowych listach. Całkowite wycofanie takich list ma nastąpić do końca przyszłego roku. W pierwszej kolejności, czyli w lutym 2019 r. mBank wycofa możliwość zamawiania ich i aktywowania przez serwis transakcyjny. W zamian instytucja zachęca do korzystania z mobilnej autoryzacji w aplikacji na smartfonie.

Przeczytajcie także: Już jest klogo systemu Qlips

Ponadto od listopada opcję wielowalutową będą mogli aktywować wszyscy użytkownicy kart debetowych Visy wydanych przez mBank. Usługa ta pozwala na transakcje z rachunków walutowych bez ponoszenia kosztów związanych z przewalutowaniem. Do tej pory z dobrodziejstwa bezkosztowych transakcji zagranicznych mogli korzystać użytkownicy rachunków Intensive oraz wydanych do nich kart Visa Świat. mBank rozszerza również dostępność kart Visa Foto z indywidualnymi wizerunkami. Obecnie mogą ją zamówić młodsi klienci, a będą mogli także ci korzystający z kont Intensive.

Z innych zmian wprowadzanych przez mBank warto wspomnieć o wycofaniu usługi Invoobill (bank zachęca do aktywacji Invoobilla 2.0 czyli Qlipsa), zmniejszeniu z 2 zł do 0 opłaty za polecenie zapłaty na Podstawowym Rachunku Płatniczym oraz wprowadzeniu corocznych podsumowań pobranych opłat za konta i karty, jakie pojawiać się będą w serwisie transakcyjnym klientów – to wymóg unijnej dyrektywy PAD. mBank poinformował ponadto, że klientom niespłacającym innych kredytów blokować będzie limit odnawialny w rachunku i karcie kredytowej.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies