Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Jak otwarta bankowość może wyglądać w praktyce? Odpowiedź podczas Cashless Open Banking Breakfast

Drugie wydarzenie z cyklu Cashless Breakfast poświęcone będzie praktycznej implementacji dyrektywy PSD II

Parlament implementował dyrektywę PSD II do polskiego prawa kilka miesięcy temu. W praktyce jednak duża część jej przepisów zacznie obowiązywać we wrześniu przyszłego roku. Bankom zostało zatem jedenaście miesięcy na to, aby do wprowadzenia nowych zasad się przygotować. Najbliższy okres może być gorący dla branży finansowej, bo czasu na podjęcie odpowiednich decyzji i wdrożenia pozostało już naprawdę niewiele.

Przeczytajcie także: Pierwsze efekty ustawy implementującej PSD II

O dyrektywie PSD II powiedziano już bardzo dużo. Przeprowadzono na jej temat niezliczone debaty. Cashless chce skupić się na praktycznym zastosowaniu przepisów nowego prawa przez fintechy oraz sposobie dostosowania się do niego przez działające w Polsce banki. Zagadnienia te będą głównym tematem Cashless Open Banking Breakfast, który już 21 listopada odbędzie się w Hotelu Bristol w Warszawie.

Cashless Open Banking Breakfast to drugie wydarzenie z tego cyklu. Goście redakcji podzielą się doświadczeniami w zakresie wdrażania rozwiązań zgodnych z nowymi przepisami np. w zakresie open API, dostawcy usług pokażą w jaki sposób mogą pomóc bankowcom w procesie dostosowania się do dyrektywy, a przedstawiciele tzw. podmiotów trzecich definiowanych przez PSD II zaprezentują własne pomysły na wykorzystanie możliwości stwarzanych przez unijne prawo. W trakcie wydarzenia będzie także czas na sesję pytań i odpowiedzi, networking oraz śniadanie. Szczegółowe informacje na temat Cashless Open Banking Breakfast można znaleźć na stronie wydarzenia dostępnej tutaj.

Przeczytajcie także: Relacja z pierwszego Cashless Breakfast

Pierwszy Cashless Breakfast poświęcony trwałemu nośnikowi w bankowości odbył się 18 września bieżącego roku w Warszawie. Kilkudziesięciu specjalistów z banków i innych instytucji finansowych, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów a także z firm dostarczających usługi dla bankowości dyskutowało o różnych aspektach problemu trwałego nośnika. Relację tekstową z tego wydarzenia możecie znaleźć tutaj. Możecie też obejrzeć relację wideo dostępną tutaj.

KATEGORIA
PRAWO
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies