Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już jest logo systemu Qlips. Zobaczcie jak wygląda

Logotyp ujrzał światło dzienne przy okazji odbywającego się dzisiaj Forum Usług Płatniczych

Forum Usług Płatniczych to cykliczna konferencja organizowana między innymi przez Związek Banków Polskich. Dziś odbywa się już siódma edycja FUP, a serwis Cashless objął ją patronatem medialnym. W programie konferencji znalazł się m.in. panel dotyczący wartości dodanych do usług płatniczych. Za jedną z takich wartości z całą pewnością uznać można system Qlips.

Przeczytajcie także: Qlips wreszcie wystartował

To rozwiązanie jakie powstało dzięki pracy specjalnego zespołu powołanego przez Związek Banków Polskich. Umożliwia ono przesyłanie przez dostawców usług i mediów takich jak np. operatorzy telefonii komórkowej czy zakłady energetyczne informacji o płatnościach swoich klientów bezpośrednio do skrzynek odbiorczych w ich bankowości internetowej. Dzięki temu klienci ci mogą opłacać faktury za prąd czy rachunki za usługi telekomunikacyjne tzw. jednym kliknięciem po zalogowaniu na swoje konto.

Przeczytajcie także: Qlipsa na razie banki nazywają po swojemu

Pierwotnie system Qlips miał nosić nazwę Qlik. Okazało się jednak, że jest ona zastrzeżona przez jedną z firm informatycznych. Po długich rozmowach wymyślono i przyjęto nową nazwę czyli właśnie Qlips. Przy okazji dzisiejszej edycji FUP zaprezentowano logo tego systemu. Wygląda tak:

Qlips wykorzystuje infrastrukturę Invoobill 2.0, czyli systemu zbudowanego przez KIR. Pierwszym bankiem, który zaoferował Qlips klientom indywidualnym jest mBank. Kilka innych instytucji proponuje już go klientom korporacyjnym, ale z tego co wiem, na razie tylko klienci indywidualni mBanku mogą już za jego pomocą regulować swoje płatności.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: KIR, ZBP, QLIPS

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies