Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Qlips wreszcie wystartował. Usługa jest już dostępna dla klientów mBanku

Na razie za jej pośrednictwem przesyłane są informacje o płatnościach wystawionych przez dziewięć podmiotów, w tym Orange

Informacje o pierwszych bankach, które zaoferowały usługę Qlips (wcześniej zwaną Qlik) klientom korporacyjnym pojawiły się ponad rok temu. Trzeba więc było czekać aż dwanaście miesięcy nim rozwiązanie to trafiło do klientów indywidualnych. Ale wreszcie się udało. mBank poinformował właśnie swoich klientów, że mogą już korzystać z systemu Qlips.

Przeczytajcie także: Qlips na razie w każdym banku nazywa się inaczej

Rozwiązanie to powstało dzięki porozumieniu wypracowanemu przez Związek Banków Polskich. Qlips korzysta z infrastruktury KIR-u, czyli systemu Invoobill 2.0. Za jego pośrednictwem wystawcy masowych faktur, a więc np. operatorzy telefonii komórkowej, przesyłają informacje o zbliżających się płatnościach bezpośrednio do bankowości internetowej swoich klientów. Ci mogą uregulować zobowiązanie tzw. jednym kliknięciem po zalogowaniu się na rachunek.

Aby skorzystać z nowej usługi w mBanku, należy w ustawieniach serwisu transakcyjnego odnaleźć pozycję asystenta płatności, a następnie aktywować Qlipsa i wskazać firmy, z których chce się otrzymywać powiadomienia o płatnościach. Na razie na liście jest dziewięć instytucji, w tym m.in. Orange Polska, Eurocash, Generali czy Pramierica Życie. Z tego co wiem, w przyszłości ma być dostępna opcja przesyłania za pomocą Qlipsa także samych faktur oraz realizacji płatności automatycznie.

Przeczytajcie także: Podstawowy rachunek płatniczy już w ofertach banków

Pierwotnie system wykorzystujący Invoobill 2.0 miał nosić nazwę Qlik. Okazało się jednak, że nazwa jest zastrzeżona przez firmę informatyczną. Bankowcy długo szukali nowej nazwy. Ostatecznie zdecydowano się na markę Qlips. Co ciekawe jednak w wielu instytucjach system ten nazywany jest różnie. Na przykład w ING to Moje Rachunki a w Millennium – Faktury i Rachunki.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies