Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pożegnanie z Orange Finanse coraz bliżej. Bank zaprzestaje odnawiania lokat i kart naklejek

Klientom Orange Finanse mBank proponuje korzystanie ze swoich usług na promocyjnych warunkach

Orange Finanse poinformowały swoich klientów o nowym regulaminie świadczonych przez siebie usług, który zacznie obowiązywać 20 grudnia 2018 r. Zmiany związane są z dostosowaniem dokumentu do dyrektywy PSD II. Przy okazji bank przygotowuje jednak klientów do planowanego od kilku miesięcy zakończenia projektu Orange Finanse. Przypomnę, że tworzą go wspólnie mBank i Orange, a odpowiednia umowa w tej sprawie wygaśnie z końcem bieżącego roku.

Przeczytajcie także: Orange Finanse kończą sprzedaż nowych kont i kart

Już od sierpnia w Orange Finanse nie można zakładać nowych rachunków osobistych. Od tamtej pory z usług instytucji korzystać mogą już tylko osoby, które były klientami wcześniej. Natomiast od 20 grudnia Orange Finanse zaprzestaną przyjmowania wniosków o nowe kredyty gotówkowe i odnawialne. Klienci nie będą mogli podnosić już posiadanych limitów kredytowych. Bank nie będzie też odnawiał lokat oszczędnościowych oraz kart Mastercard w postaci naklejki zbliżeniowej.

Orange Finanse podkreślają jednocześnie, że od 1 stycznia przyszłego roku posiadacze rachunków nadal będą mogli z nich korzystać, nie zdradzają jednak na jakiej zasadzie. Wiadomo, że od kilku miesięcy klienci Orange Finanse są namawiani do przejścia na główną platformę mBanku. Instytucja zachęca do tego promocją w postaci stuzłotowej premii za przeniesienie konta oraz dodatkowo bonusami w wysokości maksymalnie 160 zł za korzystanie z karty, Blika i programu regularnego oszczędzania.

Przeczytajcie także: mBank kusi promocjami klientów Orange Finanse

mBank gwarantuje też klientom Orange Finanse, którzy zdecydują się do niego przejść, niezmienność pobieranych dotąd opłat do marca 2020 roku. To ważne bo przypomnę, że nie płacą oni bezwarunkowo za konto i kartę, a w mBanku konto jest darmowe, ale żeby była taka także karta, należy wykazać się odpowiednią aktywnością w korzystaniu z niej. Ponadto klienci OF mają bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatów, a w mBanku też jest to uzależnione od spełnienia pewnych wymogów.

Jak relacjonuje jeden z czytelników Cashless, który zdecydował się skorzystać z oferty mBanku, instytucja umożliwia podpisanie umowy za pośrednictwem kuriera lub wizyty w oddziale. Domyślnie proponuje debetówkę Visy, ale na życzenie klienta wydaje też plastik Mastercarda. Niestety, klientom przechodzącym z Orange Finanse nadaje nowy numer konta. Oba numery mają przez miesiąc działać równolegle, by klient zdążył powiadomić pracodawcę o zmianie banku.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies