Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ING rezygnuje z platformy Rachunki imoje. Klienci mają czas na akceptację nowego operatora do końca czerwca

Od wakacji operatorem platformy Rachunki imoje będzie spółka BillTech, a później TryPay

Pod koniec tygodnia należąca do Banku Śląskiego spółka ING Usługi dla Biznesu, poinformowała o ważnej zmianie, która czeka użytkowników platformy Rachunki imoje (wcześniej określanej mianem Moje Usługi). Od 1 lipca operatorem platformy ma być firma BillTech, która jest dostawcą technologii dla serwisu Rachunki imoje i dotychczas go rozwijała. Pisaliśmy już o tym kilka dni temu.

Przeczytajcie także: BillTech będzie współpracował z Mastercardem

Jednak jak przekonuje Jędrzej Małolepszy, współzałożyciel fintechu BillTech, jego spółka, choć nadal zamierza rozwijać technologię, docelowo nie będzie oferować platformy pod własnym brandem. Od 1 lipca platforma będzie sygnowana przez firmę Femion Technology, a konkretnie przez jej spółkę zależną TryPay. W ramach porozumienia między BillTech a TryPay, w kolejnych miesiącach TryPay przejmie platformę całkowicie od BillTech i stanie się jej operatorem zamiast BillTech. Z punktu widzenia użytkowników ma nic się nie zmienić, o ile wyrażą zgodę na zmianę operatora – mają na to czas do końca czerwca. Jeśli tego nie zrobią – ich konta zostaną deaktywowane.

– Nowy operator wciąż będzie korzystał z infrastruktury BillTech. Chcemy być technologicznym dostawcą rozwiązań w obszarze EBPP (elektroniczna prezentacja i płatności za rachunki) w modelu white-label dla masowych wystawców faktur oraz operatorów aplikacji płatniczych, takich jak banki czy fintechy – powiedział serwisowi cashless.pl Jędrzej Małolepszy.

Przeczytajcie także: BNP Paribas wprowadzi nowy rachunek

Rachunki imoje to serwis internetowy oraz aplikacja mobilna, służące do regulowania w jednym miejscu opłat za usługi dostarczane przez masowych wystawców faktur. Chodzi m.in. o dostawców energii elektrycznej, telewizji kablowej, internetu i innych usług telekomunikacyjnych. ING był pierwszym, i z tego co się orientuję, jedynym bankiem na polskim rynku, który zaoferował taką platformę.

Natomiast TryPay planuje wykorzystać platformę zbudowaną przez BillTech jako element większej całości. – Naszym zasadniczym celem jest budowa tzw. superaplikacji do zarządzania finansami osobistymi. Dzięki naszym rozwiązaniom otwartej bankowości użytkownicy będą mogli podłączyć swoje rachunki bankowe, inicjować transakcje, korzystać z różnych form finansowania, jak również posiadać tzw. elektroniczną portmonetkę, na którą będą mogli wpłacać i wypłacać pieniądze w tym poprzez bankomaty, pocztę, przelewać środki innym użytkownikom, kupować ubezpieczenia itd. – powiedział serwisowi cashless.pl Przemysław Serba, dyrektor zarządzający Femion Technology.

AKTUALIZACJA

Po publikacji artykułu komentarz dotyczący przyczyn rezygnacji z obsługi platformy Rachunki imoje przysłało biuro prasowe ING. Poniżej załączam w całości:

Serwis Rachunki imoje, którego byliśmy operatorem przez blisko 3 lata, pozwolił nam na weryfikację potrzeb użytkowników w obrębie płatności cyklicznych. Jednocześnie, zgodnie z naszym założeniem, koncentrował się na dość wąskim zakresie usług. Teraz zdecydowaliśmy się na zaprzestanie wspierania niezależnego portalu i stawiamy na dalszy rozwój funkcjonalności w ramach bankowości online, jako części większego systemu.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies