Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
ING rezygnuje z platformy Rachunki imoje. Klienci mają czas na akceptację nowego operatora do końca czerwca

Od wakacji operatorem platformy Rachunki imoje będzie spółka BillTech, a później TryPay

Pod koniec tygodnia należąca do Banku Śląskiego spółka ING Usługi dla Biznesu, poinformowała o ważnej zmianie, która czeka użytkowników platformy Rachunki imoje (wcześniej określanej mianem Moje Usługi). Od 1 lipca operatorem platformy ma być firma BillTech, która jest dostawcą technologii dla serwisu Rachunki imoje i dotychczas go rozwijała. Pisaliśmy już o tym kilka dni temu.

Przeczytajcie także: BillTech będzie współpracował z Mastercardem

Jednak jak przekonuje Jędrzej Małolepszy, współzałożyciel fintechu BillTech, jego spółka, choć nadal zamierza rozwijać technologię, docelowo nie będzie oferować platformy pod własnym brandem. Od 1 lipca platforma będzie sygnowana przez firmę Femion Technology, a konkretnie przez jej spółkę zależną TryPay. W ramach porozumienia między BillTech a TryPay, w kolejnych miesiącach TryPay przejmie platformę całkowicie od BillTech i stanie się jej operatorem zamiast BillTech. Z punktu widzenia użytkowników ma nic się nie zmienić, o ile wyrażą zgodę na zmianę operatora – mają na to czas do końca czerwca. Jeśli tego nie zrobią – ich konta zostaną deaktywowane.

– Nowy operator wciąż będzie korzystał z infrastruktury BillTech. Chcemy być technologicznym dostawcą rozwiązań w obszarze EBPP (elektroniczna prezentacja i płatności za rachunki) w modelu white-label dla masowych wystawców faktur oraz operatorów aplikacji płatniczych, takich jak banki czy fintechy – powiedział serwisowi cashless.pl Jędrzej Małolepszy.

Przeczytajcie także: BNP Paribas wprowadzi nowy rachunek

Rachunki imoje to serwis internetowy oraz aplikacja mobilna, służące do regulowania w jednym miejscu opłat za usługi dostarczane przez masowych wystawców faktur. Chodzi m.in. o dostawców energii elektrycznej, telewizji kablowej, internetu i innych usług telekomunikacyjnych. ING był pierwszym, i z tego co się orientuję, jedynym bankiem na polskim rynku, który zaoferował taką platformę.

Natomiast TryPay planuje wykorzystać platformę zbudowaną przez BillTech jako element większej całości. – Naszym zasadniczym celem jest budowa tzw. superaplikacji do zarządzania finansami osobistymi. Dzięki naszym rozwiązaniom otwartej bankowości użytkownicy będą mogli podłączyć swoje rachunki bankowe, inicjować transakcje, korzystać z różnych form finansowania, jak również posiadać tzw. elektroniczną portmonetkę, na którą będą mogli wpłacać i wypłacać pieniądze w tym poprzez bankomaty, pocztę, przelewać środki innym użytkownikom, kupować ubezpieczenia itd. – powiedział serwisowi cashless.pl Przemysław Serba, dyrektor zarządzający Femion Technology.

AKTUALIZACJA

Po publikacji artykułu komentarz dotyczący przyczyn rezygnacji z obsługi platformy Rachunki imoje przysłało biuro prasowe ING. Poniżej załączam w całości:

Serwis Rachunki imoje, którego byliśmy operatorem przez blisko 3 lata, pozwolił nam na weryfikację potrzeb użytkowników w obrębie płatności cyklicznych. Jednocześnie, zgodnie z naszym założeniem, koncentrował się na dość wąskim zakresie usług. Teraz zdecydowaliśmy się na zaprzestanie wspierania niezależnego portalu i stawiamy na dalszy rozwój funkcjonalności w ramach bankowości online, jako części większego systemu.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies