Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
TryPay kupuje od BillTech platformę do opłacania rachunków. Chce zbudować superaplikację do zarządzania finansami osobistymi

Rozwijana przez TryPay aplikacja kierowana będzie do klientów wszystkich banków i wykorzystywać ma m.in. zalety open bankingu

Femion Technology, właściciel spółki TryPay Later, poinformował o nabyciu przez nią od BillTech platformy do opłacania rachunków wraz z kontami użytkowników (ma ich być kilkadziesiąt tysięcy). Kwota transakcji opiewa na 500 tys. zł. W związku z nią jeszcze przed końcem wakacji przeprowadzone zostaną zmiany w regulaminie oraz rebranding platformy.

Przeczytajcie także: TryPay to nowa marka na polskim rynku usług płatniczych

Z komunikatu Femion Technology wynika, że z platformy do opłacania rachunków pod administracją TryPay korzystać będą mogli klienci wszystkich banków w kraju, integrując się ze swoimi dostawcami mediów, subskrypcji oraz innymi dostawcami usług i produktów cyklicznych. Dzięki automatycznemu pobieraniu faktur do platformy użytkownik będzie mógł dokonać płatności rachunków, korzystając z kilku metod płatności, w tym za pomocą podpiętej karty płatniczej, bramki płatniczej, Blika, a także odroczonych płatności.

– Zamierzamy rozwijać platformę nadal w zakresie usług opłacania rachunków, ale naszym zasadniczym celem jest budowa tzw. superaplikacji do zarządzania finansami osobistymi. Dzięki naszym rozwiązaniom otwartej bankowości użytkownicy będą mogli podłączyć swoje rachunki bankowe, inicjować transakcje, korzystać z różnych form finansowania, jak również posiadać tzw. elektroniczną portmonetkę, na którą będą mogli wpłacać i wypłacać pieniądze w tym poprzez bankomaty, pocztę, przelewać środki innym użytkownikom, kupować ubezpieczenia itd. – powiedział serwisowi cashless.pl Przemysław Serba, dyrektor zarządzający Femion Technology.

Przeczytajcie także: TryPay wprowadza płatności odroczone w modelu B2B

Transakcja z TryPay nie oznacza, że BillTech wycofuje się z rynku płatności za rachunki. – Absolutnie nie wychodzimy z rynku, a wręcz umacniamy naszą pozycję poprzez współpracę z kolejną firmą, która będzie korzystała z infrastruktury BillTech. Chcemy być technologicznym dostawcą rozwiązań w obszarze EBPP (elektroniczna prezentacja i płatności za rachunki) w modelu white-label dla masowych wystawców faktur oraz operatorów aplikacji płatniczych, takich jak banki czy fintechy – powiedział serwisowi cashless.pl Jędrzej Małolepszy, współzałożyciel fintechu BillTech.

AKTUALIZACJA

W związku z opisywaną transakcją zmian powinni się spodziewać również klienci platformy rachunki imoje, prowadzonej dotychczas przez spółkę należącą do ING Banku Śląskiego. Użytkownicy tego serwisu zostali dziś poinformowani, że BillTech, będący do tej pory jedynie dostawcą technologii, z której korzysta platforma, stanie się jej nowym operatorem, w miejsce ING Usługi dla Biznesu. Stanie się to 1 lipca. Świadczone usługi mają nie ulec zmianie, natomiast z początkiem lipca klientów ma przywitać nowa nazwa i wygląd platformy.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies