Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
A jednak. Citibank chce opuścić polski rynek, przynajmniej jeśli chodzi o bankowość detaliczną

Informację na ten temat upubliczniono przy okazji publikacji wyników finansowych za I kw. 2021 r.

Jak donosi Polska Agencja Prasowa, Citigroup (właściciel kontrolnego pakietu akcji Banku Handlowego w Warszawie), będzie dążył do opuszczenia w segmencie detalicznym 13 rynków w Azji i Europie, w tym polskiego. Informacja taka miała znaleźć się w prezentacji dotyczącej wyników finansowych amerykańskiej instytucji za I kw. 2021 r.

Przeczytajcie także: Handlowy podnosi ceny

O tym, że Citi chce sprzedać część detaliczną polskiego biznesu, mówi się od co najmniej kilku lat. Do tej pory informacje te okazywały się jedynie rynkowymi pogłoskami. Wygląda na to, że teraz można je traktować poważnie. W tym kontekście warto przypomnieć pewną informację, która gruchnęła kilka tygodni temu. Pod koniec marca okazało się, że Sławomir Sikora, wieloletni prezes Banku Handlowego, nie będzie kandydował na kolejną kadencję. Wydaje się, że obie informacje mogą być ze sobą powiązane.

Jeśli Citi rzeczywiście zdecyduje się opuścić polski rynek, będzie kolejną międzynarodową instytucją finansową, która w segmencie detalicznym żegna się z klientami znad Wisły. Wcześniej zrobiły to m.in. Nordea, Raiffeisen czy Societe Generale.

Przeczytajcie także: Sławomir Sikora rezygnuje z prezesury w Handlowym

Citi Handlowy to bank, który w segmencie klientów detalicznych znany jest przede wszystkim z oferty kart kredytowych – zajmuje pod tym względem jedno z czołowych miejsc na polskim rynku. Natomiast jeśli chodzi o rachunki osobiste, to oferta Handlowego jest niszowa, kierowana do zamożniejszych klientów. Niedawno bank zdecydował o podwyżkach opłat za korzystanie z kont osobistych, o czym mogliście przeczytać w tekście Podwyżki opłat za rachunki w Citi Handlowym. Bank wprowadza też nowe konta walutowe.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies