Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Podwyżki opłat za rachunki w Citi Handlowym. Bank wprowadza też nowe konta walutowe

Nowe ceny w Citi Handlowym zaczną obowiązywać 16 czerwca

Citi Handlowy opublikował informację o zmianach w cennikach i regulaminach, jakie od połowy czerwca bieżącego roku zaczną obowiązywać jego klientów korzystających z rachunków osobistych. Na pewno ucieszą się z możliwości założenia subkonta w jednej z 10 nowych walut. Do dotychczasowych euro, dolara amerykańskiego, funta i franka dołączą m.in. dolary kanadyjskie i australijskie, ruble, forinty czy korony czeskie, norweskie, duńskie itd. Niezależnie od tego, czy założy się jeden taki nowy rachunek, czy dziesięć, trzeba będzie zapłacić za korzystanie z nowej oferty 15 zł miesięcznie. Z tym że do lipca 2022 r. bank nie będzie pobierał opłaty.

Przeczytajcie także: Sławomir Sikora rezygnuje z prezesury Handlowego

Większość pozostałych zmian jest już mniej przyjemna, bo oznacza podwyżki opłat za prowadzenie rachunków. I tak Konto Citigold jest obecnie bezpłatne, jeśli saldo na wszystkich rachunkach posiadanych przez klienta w Citi wynosi 400 tys. zł. Od 16 czerwca aby wciąż korzystać z konta bezpłatnie, trzeba będzie spełnić jeden z dodatkowych trzech warunków do wyboru: zrealizowanie transakcji walutowych w trzech poprzednich miesiącach na kwotę powyżej 100 tys. zł, posiadanie kredytu hipotecznego w Citi lub inwestycji innych niż depozyty na kwotę min. 100 tys. zł. Jeśli klient wykaże odpowiednie saldo, ale nie spełni żadnego z powyższych warunków, będzie płacić 30 zł miesięcznie. Pozostali zapłacą 220 zł miesięcznie.

Jeżeli chodzi o rachunek Citigold Private Client, to obecnie jest on bezpłatny, gdy saldo na wszystkich kontach przekracza 4 mln zł. Jeśli nie – trzeba za nie płacić 300 zł miesięcznie. Wedle nowych zasad oprócz salda trzeba będzie jeszcze spełnić jeden z warunków dodatkowych, a więc zrealizować zlecenia walutowe na min. milion zł, posiadać inwestycje na taką kwotę lub kredyt hipoteczny w Citi. Jeśli zostanie spełniony jedynie warunek salda, za rachunek będzie się płacić 70 zł miesięcznie. W pozostałych przypadkach prowadzenie konta będzie wiązało się z opłatą w wysokości 300 zł miesięcznie.

Przeczytajcie także: Citi wypowiada umowy starych kart kredytowych

Zmiany dotkną także klientów korzystających z Citikonta wycofanego z oferty w sierpniu ubiegłego roku. Obecnie kosztuje ono 3 zł miesięcznie, jeśli wpływy na rachunek wynoszą min. 3,5 tys. zł, 8 zł przy wpływach w wysokości 2 tys. zł, oraz 15 zł w pozostałych przypadkach. Wedle nowego cennika opłaty będą wynosić odpowiednio: 7 zł, 16 zł i 20 zł miesięcznie.

Ponadto Handlowy zdecydował o wycofaniu z oferty od 16 czerwca 2021 r. rachunku Citi Priority oraz usługi polegającej na zlecaniu przelewów w bankomatach własnych.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies