Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank znowu na sprzedaż? Wracają pogłoski, że Commerzbank może jednak chcieć pozbyć się polskiego banku

Według nieoficjalnych doniesień decyzja Commerzbanku ma być uzależniona od tego, jakie stanowisko zajmie Sąd Najwyższy w sprawie kredytów frankowych

Commerzbank może ponownie wystawić mBank na sprzedaż – wynika z nieoficjalnych informacji pozyskanych przez agencję Reuters. Osoby zbliżone do sprawy twierdzą, że ewentualna decyzja w tej sprawie jest zawieszona do czasu, aż polski Sąd Najwyższy wypowie się w temacie sporów banków z posiadaczami kredytów we frankach szwajcarskich.

Przeczytajcie także: 1 lipca powstanie gigant na europejskim rynku płatności

Choć Commerzbank, posiadający 69 proc. udziałów w mBanku, jeszcze nie zdecydował o pozbyciu się ich, to podobno wokół banku już mają się kręcić podmioty zainteresowane przejęciem. Jak twierdzą źródła agencji, potencjalni oferenci i ich doradcy już ponownie przyglądają się mBankowi. Jako możliwy termin wystawienia instytucji na sprzedaż wskazywana jest najbliższa jesień.

Przeczytajcie także: Twisto testuje Twisto Cash

Przypomnijmy, że Comerzbank już w 2019 r. chciał wycofać się z zaangażowania w swoją polską spółkę, a pieniądze ze sprzedaży miały zasilić proces restrukturyzacji niemieckiej grupy. Początkowo wydawało się, że chętnych na zakup będzie wielu, natomiast ostatecznie w walce o mBank miał zostać tylko jeden – Pekao. Nieoficjalnie mówi się, że cena zaproponowana przez państwowy bank miała być niewystarczająca dla Commerzbanku. Dodajmy, że zbiegło się to z wybuchem pandemii koronawirusa i widmem kryzysu gospodarczego, co z pewnością nie sprzyjało uzyskaniu wysokiej ceny aktywów wystawionych na sprzedaż.

Źródło: Reuters

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: MBANK, FUZJA

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies