Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wiadomo, kiedy przestanie działać platforma moment.pl. To efekt fuzji z Booksy

Za sprawą przejęć konkurencji Booksy wyrosło na silnego lidera w swojej branży

Dobiega końca łączenie Booksy i Moment. Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl, klienci tego drugiego podmiotu zostali poinformowani, że 5 kwietnia platforma moment.pl przestanie funkcjonować. Rezerwacja wizyty w salonach fryzjerskich czy kosmetycznych będzie się odbywać przez Booksy. Użytkownicy serwisu mogą się spodziewać informacji, jak korzystać z nowego rozwiązania.

Przeczytajcie także: Apple Pay i Google Pay już niedostępne dla klientów z Rosji

Serwis rezerwacyjny moment.pl należy do firmy Versum, która jeszcze w 2020 roku informowała o fuzji z konkurencją, czyli wspomnianym już Booksy. W efekcie powstała największa na świecie platforma dla salonów urody. Łączenie podmiotów przewidywało, że do zarządu Booksy dołączą założyciele Versum – Sebastian Maśka i Paweł Kantyka, którzy mieli odpowiadać za rozwój nowych rynków i produktu do zarządzania salonami.

Przeczytajcie także: Allegro szuka nowego prezesa

Dla wywodzącego się z Polski Booksy nie było to ostatnie poszerzanie bazy klientów przez przejęcie. Spółka dokonała też akwizycji amerykańskich Genbooka oraz GoPanache, francuskiego Kiute oraz polskiego Lavito. W efekcie podmiot zarządzany przez Stefana Batorego wyrósł na mocnego lidera w swojej branży. Chociaż początkowo startup skupiał się na rezerwacjach w branży beauty (salony fryzjerskie, kosmetyczne, barberskie), to z czasem poszerzył zakres świadczonych usług o telekomy czy finanse, a oferta ma być nadal rozwijana.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies