Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple Pay i Google Pay już niedostępne dla klientów z Rosji. Ich karty płatnicze działają tylko w kraju

Ograniczenia usług płatniczych to efekt zachodnich sankcji nałożonych na kraj odpowiedzialny za barbarzyńską napaść na Ukrainę

Bank Rosji poinformował klientów o wpływie zagranicznych sankcji na korzystanie z usług płatniczych. Jak wynika z komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej tej instytucji klienci kilku banków, w tym VTB Group, Sovcombank, Novikombank, Promsvyazbank i Otkritie nie mogą już korzystać z płatności mobilnych, takich jak Apple Pay i Google Pay.

Przeczytajcie także: Napaść na Ukrainę a Wasze pieniądze. Przeczytajcie

Ponadto karty Mastercard i Visa wydane przez instytucje objęte zachodnimi sankcjami, działają tylko na terenie Rosji. To znaczy, że nie można z nich korzystać w sklepach stacjonarnych za granicą. Nie można także nimi płacić w zagranicznych sklepach internetowych lub sklepach obsługiwanych przez zagranicznych operatorów płatności.

Przeczytajcie także: Karta up and go zniknie z rynku

Przypomnę, że już kilka lat temu, w trakcie kryzysu wywołanego odebraniem Ukrainie Krymu, amerykańskie organizacje płatnicze zdecydowały się ograniczyć obsługę klientów z Rosji. Ich karty przestały działać np. na anektowanym przez Putina Krymie. Wówczas władze w Moskwie podjęły decyzję o budowie własnego systemu kartowego o nazwie Mir. Jego sieć akceptacji za granicą jest jednak mocno ograniczona.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies